Tragiczny finał poszukiwań! Lekceważenie zakazu skończyło się śmiercią

2

Przed chwilą policja potwierdziła tożsamość mężczyzny, którego ciało dziś rano dostrzegł paralotniarz. Zwłoki znaleziono w pobliżu rezerwatu przyrody Wyspy Zawadowskie

Nie od razu było wiadomo czy martwy mężczyzna to 26-letni obywatel Indii, którego poszukiwano od niedzieli.
Osoby, które zgłosiły zaginięcie potwierdziły tożsamość mężczyzny – poinformował nas przed chwilą nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Dramat rozegrał się w Górze Kalwarii. W niedzielę około godziny 16.00 mężczyzna zniknął nagle z oczu grupie znajomych, z którymi wspólnie przechodził przez Wisłę. Kolejne dwie doby funkcjonariusze policji, strażacy pożarnej oraz ratownicy WOPR-u prowadzili poszukiwania.

Z policyjnych ustaleń wynikało, że w niedzielę mężczyzna wraz z grupą znajomych wypoczywał na wiślańskiej plaży w pobliżu mostu w Górze Kalwarii. Przed godziną 16.00 wpadli na niefortunny pomysł przejścia na drugi brzeg rzeki. W pewnym momencie 26-latek stracił grunt pod nogami i zniknął pod powierzchnią wody.

Na miejsce szybko przybyli ratownicy z WOPR-u. Niestety nie odnaleźli oni mężczyzny. W poszukiwania włączyli się policjanci z Góry Kalwarii i Piaseczna, a także kilka jednostek Straży Pożarnej z łodziami. Ściągnięto nurków i sonar do monitorowania dna rzeki. Działania poszukiwawcze prowadzone były do późnych godzin nocnych. Wczoraj rano zostały wznowione i również bez powodzenia. Dziś rano ciało mężczyzny zauważył paralotniarz przemieszczający się nad rzeką.

Policjanci po raz kolejny zwracają się z apelem o rozwagę i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą. Miejsce, w którym grupa przechodziła przez rzekę, było oznaczone bezwzględnym zakazem kąpieli, co równoznaczne jest z zakazem wchodzenia do wody.

AB

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię