Tramwajem do uzdrowiska. Czy takie rozwiązanie w ogóle jest możliwe?

3

KONSTANCIN-JEZIORNA Podczas ostatniej sesji rady miejskiej jeden z mieszkańców zaproponował, aby gmina zintensyfikowała działania zmierzające do utworzenia linii tramwajowej łączącej Konstancin-Jeziorną z Wilanowem


– Na taką linię jest miejsce. To jest dobry, przyszłościowy pomysł – przekonywał mieszkaniec, pytając jednocześnie burmistrza na jakim etapie jest planowanie obwodnicy uzdrowiska. – Do Warszawy tworzą się coraz większe korki. Trzeba poszukać racjonalnych rozwiązań zanim zostaniemy tu całkowicie zablokowani – dodał.
Temat obwodnicy wraca niemal na każdej sesji. Burmistrz Kazimierz Jańczuk przypomniał, że to marszałek województwa mazowieckiego zarządza drogą 724 i to on będzie budował obwodnicę.
– My zaproponowaliśmy niedawno jej skrócenie do Konstancina – poinformował Kazimierz Jańczuk. – Czekamy na odpowiedź. Wystąpiliśmy też do wojewody mazowieckiego, aby lobbował u premiera za wpisaniem naszej obwodnicy na listę 100 obwodnic w kraju, których budowę zapowiedział Mateusz Morawiecki.
A co z trasą tramwajową, czy jest to jedynie marzenie przyszłości? Z informacji przekazanych przez burmistrza wynika, że raczej tak. Kilka lat temu w Wilanowie odbyło się w tej sprawie spotkanie. Gmina Konstancin-Jeziorna została dopisana do programu Tramwaju Warszawskiego. Jednak ewentualna trasa tramwajowa do uzdrowiska nie ma priorytetu. Najpierw ma powstać linia łącząca Dworzec Zachodni ze Świątynią Opatrzności Bożej oraz inne ważne inwestycje. Kiedy zatem tramwaj dojedzie do Konstancina?
– To mogą być lata – podsumował burmistrz Jańczuk.

TW

3 KOMENTARZE

    • Przykro mi,ale nie ma Pan szans.Przebijam: Gwarantuję metro i likwidację podatków.Budżet będzie z kredytu jak w Lesznowoli.Darmowe mieszkania dla lgbt i zniesienie celibatu dla księdza.Jakieś ostatnie życzenie?

  1. mojpodpis człowieku, kto Cię wynają? Dlaczego Ty wszystko komentujesz? Ja rozumiem mieć komentarz do jednego newsa, który Cię interesuje.. A Ty musisz podpisać się prawie pod wszystkim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię