Transparenty nie znikają sprzed sądu

10

PIASECZNO W różnym składzie i w różnej liczbie – czasami kilkadziesiąt osób, innym razem dwie. Pod piaseczyńskim sądem regularnie pojawiają się transparenty

Dziś pojawił się nowy, dodatkowy baner z hasłem „Nie bądź obojętny”.
Wzruszyła nas dziś zacna pani, która na rozgrzewkę przyniosła nam gorącą herbatę z pobliskiej kafejki – mówi jeden z dwóch demonstrujących mężczyzn. – Potem kilka osób zrobiło sobie z daleka z nami selfie. Odnosimy ważenie, że przechodnie traktując nas jakby z większą nieufnością i przyjaźniej.
Choć jak się okazuje to nie jest zasadą.
Podeszła do nas też dziewczyna i wykrzyczała nam w twarz: „Sądy europejskie to Targowica!” – dodaje mężczyzna. – Nie zdążyliśmy nic sensownego odpowiedzieć ponieważ młoda dama szybko się oddaliła.
Na pytanie – dlaczego strajkują odpowiadają: „To nie strajk, to obywatelska pikieta na rzecz obrony konstytucji i praworządności”.

AB

10 KOMENTARZE

 1. Patrząc na załączone zdjęcie, to do tego sądu, nie da się chyba wejść, po sprawiedliwy wyrok ? A protestującym…….humory dopisują, a i zapewne poczucie spełniania ważnej misji ?! Czekamy na kolejne nowe hasła i banery, to wtedy, chyba i do Gminy się nie da wejść !

  • W tym sądzie zapadają wyroki nie mające nic wspólnego z praworządnością. Tytułujący się prezesem mocno angażuje się w sprawy zamiatania i kreowania wg wytycznych wokół których tańczy, lata od sali do sali dając wytyczne podporządkowanym sędziom.

 2. Widzę, że szanownym „komentatorom” nie za bardzo podoba się słowo „konstytucja”.

  Po ponad 200 latach od zaistnienia pierwszej konstytucji dożyliśmy w Polsce czasów, gdy słowo „konstytucja” stało się brzydkim słowem, a używający go ludzie popełniają faux pas. Pewnie gdyby spuścili spodnie przed sądem i załatwili się na sądowych schodach, to nie wywołałoby to takiego zgorszenia mediów „publicznych”, polityków wiadomej partii i tutejszych „komentatorów”, jak użycie gdzieś na forum publicznym obraźliwego słowa „konstytucja”.

  Wniosek z tego, że wielu ludzi w Polsce nie tylko urodziło się w nieodpowiednich czasach, ale i w nieodpowiednim miejscu. W Mongolii za Czyngis-chana konstytucji nie było i rządziło się niewątpliwie bardzo fajnie

  • Można pojęcie zamienić innym kończącym się na ……tucja
   W pełni odzwierciedli pato….. “strozow prawa” wewnątrz budynku i w pobliskiej kpp

 3. Ci ludzie nie pracują, myślę że lobują opozycję, może mają zagwarantowane miejsca do wyborów samorządowych. Panie i Panowie protestujące nie rozumie waszego protestu, sądow nie mieszajcie do polityki, jest to ochydne i niegodne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię