Triathloniści opanowali Zalesie

0

PIASECZNO W niedzielę na Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym odbyła się inauguracja tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon. To już czwarty rok triathlonowej rywalizacji w Piasecznie


Zawodnicy, tradycyjnie już, startowali na dwóch dystansach: 1/4 i 1/8 Ironmana. Na popularnej „ćwiartce” trzeba przepłynąć 950 m wpław, potem przejechać 45 km na rowerze (trasa wiodła w kierunku Jaroszowej Woli), a na końcu przebiec jeszcze 10,55 km. W jednej ósmej te dystanse są zredukowane o połowę, przez co do rywalizacji przystępuje więcej amatorów.

Faworyci nie zawiedli

W tym roku na dystansie 1/4 Iron Mana triumfował Tomasz Brembor z czasem 1:56:10, zaś wśród pań – utytułowana reprezentantka Polski, Paulina Kotfica (2:09:41). Obydwoje pierwsi wyszli już z wody, co świadczy o tym, że walcząc o zwycięstwo wszystkie trzy dyscypliny trzeba mieć opanowane praktycznie do perfekcji. Na krótszym dystansie pierwsi linię mety przekroczyli Tomasz Marcinek (1:00:54) i Hanna Kaźmierczak (1:09:14). Co ciekawe, na obydwu dystansach można było wystartować w trzyosobowej sztafecie, w której jeden zawodnik płynął, drugi jechał na rowerze, a trzeci biegł. Na „ćwiartce” zwyciężyli Maciej Chmura, Zbigniew Gucwa i Marek Szewczyk (1:56:12), zaś na jednej ósmej – Michał Pieterwas, Łukasz Salamon i Łukasz Kukla (1:18:37). Trzeba jednak przyznać, że sztafety wciąż cieszą się małą popularnością, co świadczy o tym, że triathlon jednak sportem indywidualnym.

Popularyzują triathlon wśród najmłodszych

Nieodłączną część zawodów stanowiła także rywalizacja dzieci, które wystartowały w biegach Garmin Kids na dystansach 200 m, 500 m i 1000 m. Było przy tym sporo dobrej zabawy. To dobry pomysł na popularyzowanie sportu wśród najmłodszych.

Garmin Iron Triathlon za każdym razem zmienia Górki Szymona nie do poznania. W okolicach stawu rozstawiono sportowe miasteczko, w którym można było zakupić profesjonalny sprzęt, odpocząć oraz zjeść pożywny posiłek. Organizatorzy nie zapomnieli też o atrakcjach dla dzieci. Kolejne zawody z cyklu Garmin Triathlon odbędą się już 4 czerwca w Ślesinie. Następnie zawodnicy wystartują w Elblągu (18 czerwca), Stężycy (2 lipca) i Płocku (16 lipca), gdzie odbędzie się wielki finał całego cyklu.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię