Trio Wojciecha Gogolewskiego w piaseczyńskim Domu Kultury

0
BB

PIASECZNO 5 lutego w piaseczyńskim Domu Kultury odbędzie się koncert Tria Wojciecha Gogolewskiego


Wojciech Gogolewski to absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach – Wydział Jazzu, laureat Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach, Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Jazz Juniors w Krakowie oraz zdobywca Klucza do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej.

Tym razem Wojciech Gogolewski w zespole z Adamem Lewandowskim i Pawłem Peńtą wystąpi w Domu Kultury w Piasecznie. Artyści przedstawią swój projekt “Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego” będący hołdem dla, zdaniem Gogolewskiego, najciekawszej i najlepszej polskiej grupy rockowej późnych lat 60. i 70.

Bazując na niewyczerpanych źródłach pomysłów Andrzeja Zielińskiego dokonaliśmy transkrypcji piosenek Skaldów na trio jazzowe. Utwory takie jak “Cała jesteś w skowronkach”, „Medytacje wiejskiego listonosza” czy „Kulig” to dzieła, które od dawna powinny znajdować się na czele listy najczęściej granych standardów. Do swojego projektu zaprosiłem wybitnych muzyków, którzy zrealizowali swoje zadania z największą rzetelnością, feelingiemi kulturą. – opowiada Wojciech Gogolewski.

Występ rozpocznie się 5 lutego, o godz. 19:00 w Domu Kultury w Piasecznie. Bilety w cenie 20 zł do nabycia wyłącznie w Kasie Biletowej w Domu Kultury, przy ul. Kościuszki 49 we wtorki i piątki w godzinach 15:30-21:30, środy w godzinach 9:00-13:00 oraz na godzinę przed imprezą biletowaną.

WPI TAXI Piaseczno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię