POWIAT Piesi doczekają się kilku kilometrów chodników w newralgicznych punktach, a kierujący równiejszej nawierzchni pod kołami na uczęszczanych szlakach


Nowych, utwardzonych kostką ścieżek wyłącznie dla pieszych powstanie w najbliższych miesiącach w powiecie około 10.

Idący wzdłuż dróg poczują się bezpieczniej

W końcu, po latach próśb mieszkańców, zostanie wykonany liczący około 1 km chodnik na ul. Spokojnej w Baniosze (w gminie Góra Kalwaria). Ulicą tą dochodzą mieszkańcy osiedla w Wilczynku, we wsi istnieje też przedszkole. Mimo że na Spokojnej ustawiono znaki ograniczające prędkość do 40 km oraz informujące o osobach idących skrajem jezdni, kierowcy rzadko zdejmują nogę z pedału gazu. Podobna sytuacja panuje na ul. Mazowieckiej w Dobieszu oraz drodze przez Wincentów (również w gminie Góra Kalwaria). Tu też zostaną wykonane dość długie fragmenty chodników. Dodatkowo w Dobieszu zostanie wykonana nowa nawierzchnia szosy.

W najbliższych tygodniach zaczną się także utrudnienia na odcinku popularnej drogi z Szymanowa koło Góry Kalwarii do Konstancina-Jeziorny. W ubiegłym roku były wykonane prawie 2 km tej trasy z Solca do Szymanowa, teraz przyszedł czas na odcinek przez las. Od nowa powstanie konstrukcja drogi, a przy niej tzw. ciąg pieszo-rowerowy. Prace rozpoczną się od wycinki drzew i montażu krawężników.

Powiat zmodernizuje również jezdnię w Woli Mrokowskiej i Garbatce (blisko krajowej „7”) w gminie Lesznowola, dokończy przebudowę drogi w Jazgarzewie (w gminie Piaseczno) oraz – w tej samej gminie – wykona chodnik w Bobrowcu, o który od kilku lat dopominali się mieszkańcy (kończą się tam prace energetyków). Powstanie także na fragmencie ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie (pomiędzy skrzyżowaniami z Sielską i Zieloną. Kolejne prace zapowiadane są na ul. Złotych Piasków Antoninowie, a także odcinku drogi w Henrykowie-Uroczu, od ul. 3 Maja do trasy na Tarczyn. Nowa nawierzchnia powstanie też na zniszczonej ul. Żwirowej w Wilczej Górze. Powstanie tam także wydzielona ścieżka rowerowa. To dość ruchliwa droga.

Ulica Mirkowska – będą uciążliwe objazdy

Zadowoleni powinni być także mieszkańcy Kotorydza w gminie Tarczyn, którzy wyrażali niezadowolenie ze stanu drogi pisząc petycję do rady powiatu. Tam na odcinku około 2 km zostanie odnowiona nawierzchnia, a w newralgicznych punktach powstanie chodnik. Trasa dla pieszych powstanie też w podkonstancińskim Czarnowie.

Duże utrudnienia na przełomie wiosny i lata rozpoczną się na ul. Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie. Najpierw będzie w niej robiona kanalizacja, a następnie do dzieła przystąpią drogowcy. Wybudują nawierzchnię tej ulicy całkowicie od nowa.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię