Trudna sytuacja firm. Burmistrz: szukamy rozwiązań

11

PIASECZNO Podczas środowej sesji rady miejskiej burmistrz Daniel Putkiewicz poinformował, że otrzymuje sygnały od firm, które z dnia na dzień pozostały bez pracy oraz osób prywatnych, m.in. zajmujących lokale komunalne, które liczą na zwolnienie z czynszu


– Skontaktowali się z nami przedsiębiorcy, w tym firmy transportowe, które woziły dzieci do szkół. Teraz nie mają zajęcia i pytają, co z płatnościami – poinformował radnych burmistrz. – Szukamy rozwiązań, mamy już pewne doświadczenia z ubiegłorocznego strajku nauczycieli. W naszej gminie jest dużo przedsiębiorstw, które mają katastrofalną sytuację – dodał.
Kolejna kwestia to czynsze w lokalach komunalnych.
– Na razie nie wiem, czy będziemy je umarzać – przyznał Daniel Putkiewicz. – Myślę, że do każdego przypadku będziemy podchodzić indywidualnie. Wszystkie nasze działania muszą być podejmowane w ramach obowiązujących przepisów.
Burmistrz poruszył także kwestię podatku od nieruchomości, uiszczanego na rzecz gminy. Tutaj nie ma wprawdzie możliwości zwalniania z podatku, jednak gmina nie będzie egzekwowała odsetek.
– Jeśli ktoś nie chce wychodzić z domu i spóźni się z zapłaceniem podatku, nie będziemy robić z tego problemu – dodał burmistrz. – Czeka nas ciężki rok. Ta sytuacja wpłynie nie tylko na dochody naszych mieszkańców, ale także gminy.

TW

11 KOMENTARZE

  1. hej przedsiębiorcy, spokojnie, rząd was tak nie zostawi. Skoro dali 2 miliardy na TVPiS to i wam pomogą. Będziecie mogli ZUS i inne haracze zapłacić z opóźnieniem, a może nawet łaskawie nie naliczą wam odsetek.
    Mam nadzieję że znowu ich wybierzecie żeby nadal was mogli jechać w t… bez wazeliny.

  2. Panie Burmistrzu ! Jakie ma Pan doświadczenia z zeszłego roku w związku ze strajkiem nauczycieli ? Której firmie zapłaciliście za przestój ? Z tego co mi wiadomo to firma dowożąca dzieci niepełnosprawne nie otrzymała ani złotówki od Gminy . Jako ojciec niepełnosprawnego dziecka jestem oburzony . Firma – która świadczy usługi na naprawdę porządnym poziomie musi radzić sobie sama w takiej sytuacji jak strajk nauczycieli . Mam nadzieje że teraz Gmina podejdzie do problemu bardziej poważnie niż rok temu . Jestem dobrej myśli , ale jak czytam że „ to będzie ciężki rok dla samorządów „ to już sam nie wiem co myśleć . ZDROWIA DLA WSZYSTKICH !!!

  3. Może warto żeby Gmina Piaseczno ustosunkowała się do tego że obcina dotacje na dzieci uczeszczajace do żłobków w których są wykupione miejsca z dofinansowaniem. W jaki sposób właściciele mają utrzymac miejsca pracy dla opiekunów i innych pracowników?? A tak niby bardzo Gmina Piaseczno przejmuje się losem pracodawców i firm z terenu Gminy Piaseczno. Bardzo to ciekawe…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię