Trudne początku edukacji online! Serwery nie wytrzymały

4

PIASECZNO Dziś miała zacząć się edukacja on-line. Niestety już pojawiły się pierwsze problemy.

Dziś mieliśmy zacząć nauczanie online – napisała do nas jedna z matek uczniów dwóch piaseczyńskich szkół . – Serwery padły. Nie można nawet wejść na strony do logowania. W szkołach nikt nie odbiera telefonów. Proszę o zajęcie się problemem.
Rzeczywiście wygląda na to, że istnieją problemy techniczne związane z systemem, który obsługuje piaseczyńskie szkoły. Jaka jest jego skala? Tego jeszcze nie wiemy.
Szkoły przygotowały się najlepiej jak mogły w tej sytuacji. Przez ostatnie dwa dni nauczyciele szkolili się z obsługi programu Microsoft Office 365 – mówi zastępca burmistrza Hanna Kułakowska-Michalak. – Oczywiście pierwszego dnia mogą pojawiać się trudności, choćby ze względu na obciążenia serwerów i sieci internetowej. Pod koniec dnia na pewno zapytam dyrektorów naszych szkół o rodzaj i skalę pojawiających się problemów.
Jak zgłaszają do nas rodzice – pojawiły się też trudności z obsługą dziennika elektronicznego Librus.
Wyrzuciło mnie z dziennika i ponownie nie udało mi się już zalogować – informuje jedna z matek.
Z pewnością pierwsze dni nie będą łatwe. Mamy jednak nadzieję, że pojawiające się problemy okażą się przejściowe i możliwe do szybkiego rozwiązania. A jakie Wy macie refleksje w pierwszym dniu edukacji online?

AB

4 KOMENTARZE

  1. Rano było nieźle, można było odczytać maile od wychowawców na tema zadanych prac domowych i tematów do omówienia. Niestety około południa zalogowanie się do dziennika elektronicznego, jest niemożliwe. Miejmy nadzieje, że do przejściowe. Proponuje pomimo wszystko, aby nauczyciele przesyłali informacje dla rodziców nie tylko przez dziennik elektroniczny, ale również na maile bo przecież mają taką informacje jak adres @ do rodziców.

  2. “Mamy jednak nadzieję, że pojawiające się problemy okażą się przejściowe i możliwe do szybkiego rozwiązania.”
    *********************************************
    Porzućcie wszelką nadzieję. To się nie może udać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię