Trudny czas dla niepełnosprawnych

0

POWIAT Epidemia koronawirusa to niełatwy czas dla nas wszystkich, także dla osób niepełnosprawnych

Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej w Piasecznie i Górze Kalwarii są obecnie zamknięci w domach pod opieką swoich rodziców i opiekunów, a pracownicy ośrodka pracują zdalnie.
Na razie trzymają się, a my, w miarę możliwości, wspieramy ich i ich rodziny poprzez codzienny kontakt – zapewnia Łukasz Owczarek, kierownik WTZ KSNAW w Piasecznie i filii WTZ w Górze Kalwarii. – Rodziny mogą dzwonić do psychologów i instruktorów oraz kierownictwa. Przy współpracy z rodzicami staramy się układać programy terapii do pracy w domach na czas epidemii. Dodatkowo rząd przyznał po 500 złotych uczestnikom WTZ na czas przestoju ośrodków.
Lokalne środowisko osób niepełnosprawnych 11 kwietnia spotkała kolejna bardzo przykra wiadomość. Zmarł nagle ksiądz Stanisław Jurczuk, założyciel i prezes KSNAW. Ksiądz Stanisław, dzięki ogromnej wiedzy i talentowi organizacyjnemu, stworzył spójny program kompleksowej rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami od najwcześniejszego dzieciństwa do późnej starości.
Nagła śmierć człowieka, który był dla mnie przez te wszystkie lata nauczycielem, najważniejszą postacią w moim zawodowym życiu, jest dla mnie bardzo bolesna i z każdą godziną coraz bardziej przygnębiająca – nie kryje Łukasz Owczarek. – Zawsze mogłem liczyć na jego pomoc w trudnych decyzjach. Patrzyłem przez te wszystkie lata jak prowadzi i rozwija naszą organizację. Obserwowałem jak rozmawia i dostrzega potrzeby osób niepełnosprawnych i ich rodzin, jak reagował na nie zgodnie z najlepszą wiedzą i możliwościami. Był człowiekiem dużego formatu, wrażliwym na krzywdę, uwielbianym przez wszystkich, a zwłaszcza przez niepełnosprawnych.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię