Trutka, czy nieszkodliwa substancja? Jest wynik ekspertyzy!

0

PIASECZNO Na początku marca napłynęły do nas informacje o białych, tajemniczych bryłkach lub pastylkach niewiadomego pochodzenia. – Sporo tego leżało w rejonie skrzyżowania ulicy Głównej z Okrężną w Gołkowie – alarmował  pan Paweł, nasz czytelnik. – Chodzą słuchy, że może to być trutka na szczury, dlatego radzę dobrze pilnować swoich psów


-Sól czy trutka na szczury? – zastanawiali się mieszkańcy.

Białe „kamyczki” o różnych kształtach znajdywane były także w innych miejscach gminy, głównie przy drogach m.in. w rejonie ul. Wierzbowej w Bąkówce czy ul. Konarskiego. Mieszkańcy poprosili o interwencję straż miejską.

Gmina Piaseczno wysłała tajemnicze bryłki do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w celu przeprowadzenia szczegółowej ekspertyzy. Dziś otrzymaliśmy informację o wyniku przeprowadzonych badań:

„Informujemy, że próbka substancji, na którą można było natrafić w niektórych częściach gminy Piaseczno, została zbadana w Centralnym Laboratorium Badawczym przy Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska. Otrzymane wyniki nie wskazują, aby tabletki zawierały substancje niebezpieczne, które mogłyby stanowić zagrożenie. Wykryto tylko wodę.”

Z podanych wyjaśnień wynika, że właściciele czworonogów, którzy obawiali się o bezpieczeństwo swoich zwierząt mogą spać spokojnie. Czym były białe „kamyczki”, informacja nie wyjaśnia.

TW/BZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię