Trwa debata dotycząca Strefy Czystego Transportu. To może dotyczyć także naszego powiatu

4

POWIAT Jeśli rada Warszawy przegłosuje dziś wprowadzenie Strefy Czystego Transportu, niedługo do stolicy nie będą mogły wjeżdżać najstarsze samochody – benzynowe, które mają powyżej 27 lat i diesle, które mają powyżej 18 lat


Strefa, która obejmie swym zasięgiem znaczną część Warszawy, zacznie obowiązywać prawdopodobnie od lipca przyszłego roku. Sam pomysł od początku budził kontrowersje i ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników (są oni obecni również podczas dzisiejszej sesji, głośno komunikując swoje poglądy). Zwolennicy twierdzą, że poprawi się w Warszawie jakość powietrza oraz zmniejszy stężenie szkodliwych tlenków azotu, przeciwnicy, że SCT będzie prowadziła do wykluczenia komunikacyjnego. Utworzeniu strefy będą towarzyszyły liczne obwarowania. Radni cały czas o nich dyskutują. Kto nie zastosuje się do nowych przepisów będzie musiał liczyć się z mandatem w wysokości 500 zł. Numery rejestracyjne samochodów mają być sczytywane przez kamery, strzegące dostępu do strefy.

Pomysł utworzenia w Warszawie SCT wzbudził dużo emocji także wśród mieszkańców powiatu piaseczyńskiego. Wśród nich jest wielu przeciwników tego pomysłu. Osoby te często mają pracę w Warszawie i obawiają się wykluczenia komunikacyjnego.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Źli ludzie, fejknjusowcy, roznoszą plotki iż wzorcowe dla nas niemieckie miasta własnie odchodzą od tej idei:) A poważnie – nie ma mocnych dowodów na to, iż „trucicielstwo” pojazdu jest ścisle skorelowanie z jego wiekiem. Oraz, czy jest prawdą ze wyeliminowanie z ruchu ok. 10% pojazdów spowoduje że powietrze będzie jak w Tatrach? Chyba nie, bo w kowidzie ruch sie zmniejszył o 80% a poziom zanieczyszczeń sie nie zmienił.

  2. Jak napisał przedmówca oldtimer – święta prawda. Cała ta SCT to nic innego jak fanaberia szalonych ludzi, czyli słoików warszawskich (czytaj nowobogaccy ze wschodniej Polski od pługa oderwani) którzy mało że ukradli teren Warszawiaków (tych rodowitych) to jeszcze ziejąc nienawiścią chcą ich wyrzucić jak najdalej, z Trzaskowskim na czele. Może znajdzie się wreszcie ktoś, kto ich wyp….li tam, skąd przyszli i wręczy one way ticket.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię