Trwa doroczna kwesta na renowację cmentarza parafialnego

1

PIASECZNO Jak co roku 1 listopada jest prowadzona kwesta na rzecz renowacji zabytkowych pomników na cmentarzu parafialnym w Piasecznie.


Zbiórka będzie odbywała się na dwóch cmentarzach: parafialnym przy ul. Kościuszki oraz komunalnym przy ul. Julianowskiej. Doroczną akcję organizuje Społeczny Komitet Renowacji Cmentarza Parafialnego w Piasecznie. Za zebrane pieniądze zostaną odrestaurowane najstarsze pomniki na cmentarzu parafialnym, który powstał w 1796 roku i jest wpisany do rejestru zabytków.
– W przyszłym roku będziemy chcieli wyremontować groby Aleksandra Żaboklickiego, przyjaciół Smorczewskiego i Matulewicza, a także rodziny Starzeńskich, Sołtysiaków i Krasińskich – zapowiada Danuta Samek, prezes zarządu stowarzyszenia. – Kwesta będzie odbywała się w godz. 8-17. Na cmentarzu parafialnym pieniądze do puszek będą zbierali w godz. 12-14 burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz oraz wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak.
Danuta Samek ocenia, że na renowację grobów będzie potrzeba przynajmniej 100 tys. zł (sam grób rodziny Sołtysiaków może kosztować 70-80 tys. zł).
– Za kilka tygodni poznamy dokładną kalkulację i dowiemy się na czym stoimy – dodaje pani prezes. – Na pewno będziemy starali się uzyskać dotacje od parafii i gminy.

TW/AB

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię