Trwa festiwal Maliszewskiego. Dziś finałowy koncert

0

PIASECZNO W maju w kościele św. Rocha w Jazgarzewie odbył się drugi koncert w ramach tegorocznej edycji Festiwalu im. Witolda Maliszewskiego (1873-1939) – wybitnego kompozytora, dyrygenta i pedagoga, który był mieszkańcem gminy Piaseczno

Festiwal jest kontynuacją cyklu koncertów muzyki klasycznej (kameralnej i chóralnej), które od ponad dwudziestu lat organizowane są przez Centrum Kultury w Piasecznie w kościołach dekanatu piaseczyńskiego.

– Witold Maliszewski był zapominany do tego stopnia, że kiedy pięć lat temu odbył się pierwszy festiwal jego imienia, to nazwisko to prawie w ogóle nie funkcjonowało w Internecie – mówiła, prowadząca koncert, Malina Sarnowska. – Trudno było znaleźć o nim jakiekolwiek informacje. Dziś nie tylko jest ich więcej, ale powstają również kolejne płyty z muzyką Witolda Maliszewskiego i dostępne są coraz to nowe jego utwory.

W Jazgarzewie licznie przybyła publiczność wysłuchała, między innymi, „Nocy czerwcowej” Witolda Maliszewskiego w wykonaniu Chóru Archikatedry Warszawskiej pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego. Tego wieczoru usłyszeć można było również dzieła Rheinbergera, Antogniniego i Naujalisa – utwory a cappella współczesnych kompozytorów europejskich oraz nostalgiczne nuty wywodzące się z liturgii kościoła prawosławnego.

Finałowy koncert w ramach tegorocznego festiwalu odbędzie się dziś (4 czerwca) w Parafii Zesłania Ducha Świętego przy ulicy Słonecznej 7 w Starej Iwicznej. Początek koncertu o godzinie 19. Wstęp wolny.

Tyl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię