Trwa Noc Muzeów na stacji kolei wąskotorowej. Uruchomiono dodatkowy przejazd kolejką

0

PIASECZNO Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa z Urzędem Miasta i Gminy Piaseczno zapraszają w sobotę 13 maja 2023 roku na Noc Muzeów do Piaseczna. Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 18.00 do 22.00. Miejsce: stacja kolei wąskotorowej przy ul. Sienkiewicza 14 w Piasecznie.

Na stacji kolei wąskotorowej będzie można zwiedzić z przewodnikiem zabytkowe hale dawnej parowozowni i warsztatów, przejechać się drezyną ręczną oraz zobaczyć miniaturowy świat kolei w skali 1:87 w Modelarni.

Zabytkowe pociągi wyruszą:
– ze stacji Piaseczno Miasto o godzinach 18.30 i 20.00. Dodatkowy pociąg o 21:30!
– ze stacji Szczaki – Złotokłos o godzinach 19.15 i 20.45
Po drodze pociąg zatrzyma się na żądanie na przystankach w Zalesiu, Gołkowie i Głoskowie. Bilety na pociągi będzie można kupić na bilety.kolejka-piaseczno.pl

Muzeum Piaseczna – w organizacji

przygotowało swoją pierwszą wystawę czasową o Zakładach Kineskopowych “Unitra-Polkolor” w Piasecznie pn.: “POLSKI – KOLOROWY”, która zostanie zaprezentowana w Mobilna Galeria Kolejowa. Zakłady przeszły już do najnowszej historii Piaseczna, więc to idealny moment, aby się z nią zapoznać. Otwarcie wystawy odbędzie się podczas Nocy Muzeów, natomiast będzie ją można oglądać do 25 czerwca 2023 roku.

Na terenie stacji zostaną zaprezentowane zabytkowe samochody z kolekcji Muzeum Techniki radekbrzozowski.pl Jakie dokładnie? Przyjdźcie i przekonajcie się sami.

Swoje atrakcje zaplanowali dla zwiedzających członkowie Grupa Historyczno-Edukacyjna “Szare Szeregi” – będzie wystrzałowo!

Dla dojeżdżających z Warszawy wspólnie z Escape Service uruchomiona zostanie specjalna linia dowozowa numer 651, na trasie Metro Wilanowska – Kolejka Piaseczyńska – Metro Wilanowska. Z przystanku Metro Wilanowska 13 autobus odjedzie o godzinach: 17.30, 19.00 i 20.30, po drodze zatrzyma się na przystankach Poleczki, Mysiadło, Lamina, Szkolna i Urząd Miasta. Kursy powrotne do Warszawy zaplanowaliśmy o godzinach: 18.30, 20.00 i 21.30. Dojazd linią 651 jest bezpłatny. Zaplanowaliśmy dla Was także escape room w autobusie, jeśli jeszcze w takim nie byliście to najwyższa pora!

Osoby, które zgłodnieją, będą mogły zjeść coś w restauracji Odjazd (według cen z menu lokalu), która znajduje się na terenie stacji kolei wąskotorowej.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/256754576758634

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię