Trwa przebudowa wiaduktu nad Puławską. Mieszkańcy: tam jest zdecydowanie za wąsko!

5

PIASECZNO PGNiG Termika przebudowuje wiadukt nad ulicą Puławską tak, aby zmieściła się pod nim szersza jezdnia oraz dwa chodniki i ścieżka rowerowa. Tymczasem mieszkańcy twierdzą, że prace nie przebiegają zgodnie z planem. Uważają, że na chodnik i ścieżkę pod wiaduktem zwyczajnie zabraknie miejsca


Przebudowa wiaduktu trwa od kilku miesięcy i ma zakończyć się w grudniu. Potem, najprawdopodobniej w przyszłym roku, GDDKiA poszerzy Puławską o trzeci pas ruchu w obu kierunkach na odcinku od ul. Energetycznej do Syrenki. Okazuje się, że jest grupa osób, które bacznie przyglądają się inwestycji.
– Jeżdżę tam codziennie – mówi pan Andrzej z Józefosławia. – Z tym wiaduktem coś jest nie tak. Założę się, że robią go niezgodnie z planem, bo pod spodem jest zbyt wąsko. Wydaje mi się, że inwestor zapomniał o pieszych i rowerzystach. Trzy pasy ruchu może się i pod wiaduktem zmieszczą, ale chodnika czy ścieżki rowerowej nikt już nie wciśnie.
Okazuje się, że podobne głosy dotarły także do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
– To co mamy w planach, zostanie zrealizowane – zapewnia Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA. – Po prawej stronie od Warszawy zamierzamy poprowadzić chodnik i przylegającą do niego ścieżkę dla rowerzystów. Po lewej stronie będzie sam chodnik. Zostanie to zrobione, mieszkańcy mogą spać spokojnie.

TW

5 KOMENTARZE

  1. W pierwszej fazie prac bylem przekonany że w wale kolejowym powstanie tunel dla chodnika i scieżki rowerowej, ale tak nie stało. Szkoda…kill

  2. Byłem pewien że za przyczułkami starego wiaduktu nasyp zostanie przekopany tak by umieścić w nim prefabrykowane tunele na ciągi pieszo-rowerowe. Tym czasem rozebrano stary wiadukt, który nie wyglądał na zużyty w porównaniu z tym przy Poleczki czy Rzymowskiego, a w jego miejsce wybudowali taki sam, może nawet trochę węższy, nie robiąc nic w związku ze zwiększeniem skrajni i budową drogi rowerowej. Śmieszne trochę, bo z zapowiedzi przed inwestycją były raczej inne skojarzenia.

  3. Co za baran powtórzył błąd z poprzedniego wiaduktu? Wystarczyło próbować przejść chodnikiem po deszczu. Czy nie miało być osobnych przepustów dla pieszych i rowerów? Nie dość że wąsko to jeszcze nisko. Przy okazji można by tez zdemontować nieczynne rury ciepłownicze.

  4. A te drugie coś z napisem „”KOCHAM CIĘ KSIĘŻNICZKO” zniknie ? Wystarczyło zrobić przekop (tunel) przez nasyp dla pieszych i rowerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię