Trwa śledztwo w sprawie zniszczonej elewacji na dworcu PKP

0

PIASECZNO Kilka tygodni temu pisaliśmy o akcie wandalizmu, który zbulwersował mieszkańców Piaseczna. Nieznani sprawcy pomazali sprejami elewację niedawno wyremontowanego dworca PKP

W sprawie została przesłuchana jedna osoba. 22-latek odpowiadał jednak z wolnej stopy i złożył wyjaśnienia w charakterze świadka.
– Trwa zbieranie materiału dowodowego – wyjaśnia kom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Najprawdopodobniej wkrótce upublicznimy film z monitoringu, na którym widać jak była niszczona elewacja. Został powołany też biegły, który ma zbadać znaki graficzne i wydać opinię, czyjego są autorstwa. W tym zdarzeniu prawdopodobnie brały udział trzy osoby, liczymy że zgłoszą się świadkowie, którzy rozpoznają je na filmie – dodaje policjant.
Ściany budynku zostały pomazane w kilku miejscach. Zostały też zamalowane szklane drzwi i ściana od strony zejścia na perony. Pomazano także tablice informacyjne na peronach, windy oraz najniżej położoną część dworca tuż przy torach w stronę Warszawy.
Jeszcze tego samego dnia napisy zostały usunięte. Miejmy nadzieję, że lekkomyślni graficiarze zostaną zidentyfikowani i poniosą zasłużoną karę, która będzie przestrogą dla innych i zniechęci do niszczenia publicznego mienia.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię