Trwa tydzień mediacji

0

PIASECZNO W tym tygodniu przypada Tydzień Mediacji pod hasłem „Masz prawo do mediacji”. Celem działań jest promocja mediacji – idei pozasądowego rozwiązywania sporów. W ramach tej inicjatywy w Sądzie Rejonowym w Piasecznie w godz. 10.00 do 12.00 dyżurują mediatorzy, którzy wytłumaczą jak można pozasądownie rozwiązać spór. Dziś o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie mediatorów z mieszkańcami

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu w drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu.

W ramach tej inicjatywy w dniach od 16 do 20 października 2017 roku w godz. 10.00 do 12.00, w pokoju 9 ( parter ) w budynku Sądu Rejonowego w Piasecznie odbywają się codzienne bezpłatne dyżury z udziałem stałych mediatorów. Inicjatywa skierowana jest do wszystkich, którzy chcą podjąć próbę porozumienia się w konflikcie przy wsparciu neutralnego i bezstronnego mediatora.

W ramach propagowania idei pozasądowego rozwiązywania sporów i mediacji odbędzie się również spotkanie mediatorów i przedstawicieli sędziów z mieszkańcami pod hasłem Mediacja- Najszybszy Sposób Rozwiązywania Sporów. Termin spotkania to 17 października, godz. 17.00 – w gmachu Sądu Rejonowego w Piasecznie. Podczas spotkania zostanie wygłoszona prelekcja oraz zaprezentowana zostanie przykładowa symulacja mediacji. Spotkanie będzie miało charakter otwarty.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię