Trwa walka o życie po tragicznym wypadku!

0

PIASECZNO Ten dzień zmienił wszystko. 7 sierpnia 2018 roku. W Żabieńcu doszło do wypadku. Auto osobowe, którym podróżowało małżeństwo zderzyło się ciężarówką. On zginął na miejscu, ona walczy o życie

W dniu 42 urodzin Ani obył się pogrzeb jej męża Pawła. To było bardzo kochające się małżeństwo – szli przez życie zawsze razem i mogli na siebie liczyć przez 23 lata.

Gdy 7 sierpnia wracali samochodem do Piaseczna w Żabieńcu doszło do wypadku- zderzyli się z samochodem ciężarowym. Pawła mimo reanimacji nie udało się uratować. Ania żyje dzięki zaangażowaniu służb i wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Lekarze Szpitala Bródnowskiego w Warszawie zaczęli walczyć o jej życie, ale stan kobiety był tak ciężki, że prosili rodzinę, aby przygotować się na najgorsze.

Co mieli powiedzieć, skoro Ania ma m.in. takie obrażenia:

  • złamania wieloodłamowe z przemieszczeniami obu kości udowych,
  • złamania wieloodłamowe z przemieszczeniami kości piszczelowej i promieniowej,
  • złamanie brzeżnej przyśrodkowej części rzepki kolana prawego,
  • pęknięta śledziona,
  • uszkodzenie jelita cienkiego,
  • złamanie mostka i żeber,
  • złamanie trzonu kręgu C6 i złamanie trzonu kręgu Th12,
  • wiele innych obrażeń

Ania, cała jej rodzina i znajomi są wdzięczni każdemu pracownikowi kolejnych służb, którzy angażowali się w jej ratowanie. Lekarze i cały personel medyczny dokonują cudu i dzień w dzień walczą o jej życie, przeprowadzając dotychczas 6 operacji. Zgodnie z tym co mówią lekarze i zgodnie z zapisem w Zaświadczeniu Leczenia Szpitalnego, Ania będzie wymagała długotrwałej rehabilitacji.

Syn Kacper ma dopiero 22 lata, jeszcze studiuje i mimo dorosłej i odpowiedzialnej postawy nie będzie w stanie udźwignąć wszystkich kosztów. Ania i Kacper proszą o pomoc w sfinansowaniu rehabilitacji. Ale tu chodzi o coś więcej niż pieniądze, ponieważ każda przekazana wpłata będzie okazaniem ludzkiego wsparcia. Ania bardzo tego potrzebuje, ponieważ w trakcie leczenia zaczęła się domyślać, a w końcu musiała się zmierzyć z tragiczną wiadomością o śmierci męża. To wsparcie doda jej otuchy, uświadomi, że nie jest sama.

Ania jest ciepłą, sympatyczną i wrażliwą osobą. Zawodowo jest pielęgniarką i rehabilitantką po Uniwersytecie Medycznym. Przez lata pomagała ludziom dochodzić do siebie, również po tragicznych wypadkach. Ostatnio ukończyła kolejne szkolenia i zajmowała się rehabilitacją dzieci z niepełnosprawnościami. Ten sierpniowy dzień zmienił wszystko i postawił Anię po stronie pacjentów. Pomóżmy jej w tej walce!

Pomóc Ani można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “1890 pomoc dla Ani Kalbarczyk”

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Ania:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP

Santander Bank
Title: “1890 Help for Ania Kalbarczyk”

Aby przekazać 1% podatku dla Ani:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1890 pomoc dla Ani Kalbarczyk”

Środki można wpłacić także praz dotpay za pośrednictwem fundacji: tutaj

czytaj też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię