Trwa wyburzanie ostatniej starej kamienicy przy Nadarzyńskiej

0

PIASECZNO Dziś rano rozpoczęło się wyburzanie ostatniej starej kamienicy przy ul. Nadarzyńskiej. Być może niedługo miejsce to zyska zupełnie nowe oblicze, bo pomysłów na jego zagospodarowanie jest kilka


Dawna „ulica złoczyńców” zmieniła się nie do poznania. Pierwsze stare domy pod numerami 4, 6 i 8, obok których kilkanaście lat temu strach było przejść, zostały wyburzone wiosną 2015 roku. Teraz trwa wyburzanie ostatniego wiekowego budynku – części kamienicy pod nr 4.

Wykonawca przejął plac rozbiórki 26 sierpnia na podstawie umowy, którą podpisał z gminą po rozstrzygnięciu przetargu.
Zaczęto od zlikwidowania komórek lokatorskich oraz opróżnienia budynku ze śmieci i pozostawionych w nim mebli. Wyburzanie kamienicy rozpoczęło się dziś rano i chociaż ma potrwać do czterech dni, trudno oprzeć się wrażeniu, że prace zakończą się szybciej.

Na miejscu pracują dwie potężne koparki, które z łatwością kruszą stare ściany. Dookoła bardzo się kurzy. Aby zniwelować niedogodności, jeden z pracowników firmy rozbiórkowej polewa ściany kamienicy wodą. Teren rozbiórki jest zamknięty. Z uwagi na hałas i kurz radzimy w najbliższym czasie omijać rejon Nadarzyńskiej szerokim łukiem. Tym bardziej, że niedługo pojawią się tam pewnie ciężarówki wywożące gruz.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię