Trwa „zazielenianie” centrum miasta

6

PIASECZNO Od kilkunastu dni trwają prace związane z sadzeniem drzew na placu Piłsudskiego oraz na placu przy krzyżu obok domu parafialnego, przy skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Jana Pawła II. Kiedy dobiegną końca, centrum miasta zmieni się nie do poznania…


Jakiś czas temu posadzono rośliny wzdłuż budynku starej remizy przy ul. Puławskiej. Teraz przyszła pora ma miejski rynek i plac Jana Pawła II przy kościele św. Anny. Na rynku pojawi się kilkanaście nowych drzew. W tej chwili prace trwają po północnej i południowej stronie placu, obok Przystanku Kultura. Zadanie nie jest wcale tak proste, jak się wydaje. Aby posadzić drzewa trzeba najpierw zrobić na nie miejsce, a więc „rozbetonować” miejscowo plac i dociągnąć system nawadniający. Przy okazji wykonawca musi uważać, aby nie uszkodzić infrastruktury technicznej biegnącej pod rynkiem. Prace na rynku i placu przy kościele powinny skończyć się przed wakacjami.

TW

6 KOMENTARZE

  1. Najpierw wyciąć drzewa, następnie zabetonować teren, potem to rozkopać, by na koniec znowu posadzić drzewa. Czego podatniku nie rozumiesz? A tak serio, to fajnie obraca się nie swoją kasą, prawda?!

  2. Co roku trwonią publiczne pieniądze na jednosezonową zieleń. Co roku za zieleń odpowiedzialna jest ta sama firma, która musi zarabiać na tym krocie – przypadek?

  3. Czyżby w P-nie przeminęła moda na sadzenie drzew w betonowych donicach?
    Jakaś rewolucja mentalna w urzędzie nastąpiła czy to efekt zmiany burmistrza z Lisa na Putkiewicza?
    A może chodzi tylko o to, żeby interes się kręcił, bo – jak wiadomo – „cel jest niczym, ruch wszystkim”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię