Trwa zbiórka na nowy pomnik śp. Piotra Szczura-Szczurowskiego

2

KONSTANCIN-JEZIORNA Piotr Szczur-Szczurowski był wybitnym konstancińskim pedagogiem. Jest pochowany na cmentarzu w Słomczynie. Stowarzyszenie „Człowiek Przyjacielem Człowieka” zbiera pieniądze na wybudowanie mu nowego pomnika. W tej chwili brakuje około 7 tys. zł


O inicjatywie stowarzyszenia pisaliśmy dwa miesiące temu.
– Piotr Szczur-Szczurowski był dyrektorem Technikum i Zasadniczej Szkoły Przemysłu Papierniczego – wspomina konstanciński radny Ignacy Gołębiowski. – Zmarł w 1975 roku. Niestety, od czasu pogrzebu jego nagrobek bardzo się zniszczył. Piotr Szczur-Szczurowski i jego żona nie mieli dzieci, które mogłyby zadbać o pomnik. Dlatego pomyślałem, że powinno powstać stowarzyszenie, które zajmie się renowacją jego miejsca pochówku.
W Banku Spółdzielczym w Piasecznie zostało utworzone konto o numerze 46 8002 0004 0050 5329 2002 0001, na które można wpłacać pieniądze. Do tej pory udało się uzbierać ponad 8 tys. zł (potrzeba 15 tys. zł). Co ciekawe, inicjatywę chętniej wspierały osoby spoza Konstancina.
– Apeluję do wszystkich, którzy znali tego wybitnego wychowawcę o dołożenie cegiełki, która pomoże sfinansować kupno nowego pomnika – mówi Ignacy Gołębiowski. – Ten człowiek naprawdę na to zasłużył, bo był nie tylko znakomitym nauczycielem, ale także wielkim patriotą.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Panie Tomasz Wojciuk pomnik można postawić już za 5 tys i nie musi być taka landara tylko mniejszy ludzie niech najpierw się zastanowią co stawiają bo jak było ich kiedyś stać na taki pomnik to tylko na pokaz a jak był wielkim patriotą to niech państwo na pomnik da, bo znakomitym nauczycielem czy był to niech uczniowie się wypowiedzą.

  2. 5 tys za pomnik a ile księdzu,bo przecież jak zobaczy ,że budują -to w te pędy przyleci po kasę- i to konkretną.
    Ot co !
    Ci to potrafią nawet z umarłego wykrzesać kasę .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię