Trwają prace nad budżetem. Przyszły rok może być trudny

4

PIASECZNO – Ciężko nam przewidzieć wysokość dochodów w związku ze znacznym ubytkiem wpływów z PIT-u – poinformował podczas ostatniej sesji burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz


Burmistrz zapowiedział, że przyszłoroczny budżet mimo wszystko będzie ambitny.
– Chcemy planować inwestycje w dłuższej perspektywie i skupić się na pozyskiwaniu na nie funduszy zewnętrznych – dodał.
Cały czas zagadką są dochody, na jakie może liczyć w przyszłym roku gmina. Początkowo mówiło się, że obniżka wpływów z PIT może uszczuplić budżet nawet o 30 mln zł. Jednak jest to skrajnie pesymistyczny scenariusz. Burmistrz poinformował, że już od pierwszego kwartału gmina będzie dokładnie monitorować poziom dochodów.
– Chcemy też jak najszybciej rozstrzygnąć część przetargów, żeby zawczasu wiedzieć, na czym stoimy – tłumaczył Daniel Putkiewicz.
Z naszych informacji wynika, że gmina rozpatruje już m.in. oferty na utrzymanie w przyszłym roku zieleni. Nadrzędnym celem jest wykonać jak najwięcej zadań, za jak najmniejsze pieniądze.
– Chcemy realizować zadania z jeszcze większą efektywnością – zaznacza burmistrz.
– Przyjęty przez nas program inwestycyjny jest ambitny. Gdy go zrealizujemy, wzrosną wydatki na utrzymanie gminnej infrastruktury. Jest to jednak nieuniknione, bo mamy świadomość, że mieszkańcy cały czas oczekują od nas kolejnych inwestycji.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Zabawne jest to ,że lekką rączką np.dofinansujemy remont „zabytkowego ” domku kolegi-z którego tylko on skorzysta -my jako sponsorzy nawet fasady willi nie dojrzymy. Nepotyzm bez granic- i zaraz płacz ,że będzie ciężko ?Nie rozdawajcie kasy (naszej wspólnej)na kolesi,i np drzewa w doniczce -na pl.Piłsudskiego-to kasa będzie…

  2. Dzieki działaniom PGNIG wzrosną dochody Narodu, a co za tym idzie kasa dla aż Powiatu. Od zaprzyjaźnionych prywatnych firm skarbowy będzie pękał w szwach od nadwyżki 🙂
    Nie płacz i nie narzekaj.

  3. Danielek wam pomoże biedni mieszkańcy piaseczna zaraz wam zafunduje wiecej deweloperki bez parkingow i kratery jak po bombach zamiast wyremontowanych drog !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię