Trwają prace nad budżetem. W tym roku gmina wyda ponad pół miliarda złotych!

3

PIASECZNO Burmistrz przedstawił radnym projekt budżetu gminy na ten rok. Po wprowadzeniu poprawek ma on zostać przyjęty 16 stycznia. Trzeba przyznać, że kwoty figurujące po stronie dochodów i wydatków robią wrażenie


Prawie 209 mln zł gmina przeznaczy w tym roku na oświatę. Jedną z najważniejszych inwestycji jest dokończenie budowy Centrum Edukacyjno-Multimedialnego przy ul. Jana Pawła II

Planowane dochody gminy mają wynieść w tym roku prawie 504 mln zł. W tym prawie 327 mln zł będą stanowiły dochody własne, prawie 91 mln zł subwencje oraz nieco ponad 86 mln zł – dotacje celowe. Wydatki będą jeszcze większe, bo mają osiągnąć poziom aż 566 mln zł. A co z ponad 60-milionowym deficytem. Po pierwsze: na razie nie wiadomo, czy rzeczywiście będzie on aż tak wysoki (prawdopodobnie nie) po drugie: brakujące pieniądze na zadanie inwestycyjne gmina będzie chciała zdobyć emitując niskooprocentowane obligacje.
Po stronie wydatków zaplanowano ponad 20 mln zł na zadania remontowe, ponad 108 mln zł na inwestycje i kolejne 12 mln zł na zakupy inwestycyjne. Z ważniejszych zadań, które będą kosztować przynajmniej milion złotych, warto wskazać dokończenie budowy ul. Cyraneczki i Prymulki w Józefosławiu, budowę ul. Astrów w Piasecznie, powiązanie dróg gminnych z węzłem Antoninów na drodze S7, przebudowę ul. Dworcowej wraz z parkingami przy dworcu PKP, projekt i budowę Traktu nad Perełką, termomodernizację urzędu miasta, przebudowę stawu w parku miejskim, rozbudowę szkoły w Głoskowie oraz przede wszystkim dokończenie budowy CEM-u przy ul. Jana Pawła II, co ma kosztować w tym roku ponad 20 mln zł.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Na co? Na kolejne pojemniki na elektrośmieci po 20 tys zł, kwiatki (w tym kapustę na wjeździe), dofinansowanie Veturilo, kolejny szalet publiczny z obsługą premium i dekoracje przestrzeni miejskiej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię