Trwają przygotowania do poszerzenia drogi z Piaseczna do Góry Kalwarii

7

PIASECZNO GDDKiA przygotowuje się do rozbudowy DK79 na odcinku od Piaseczna do obwodnicy Góry Kalwarii. Jako pierwszy zostanie poszerzony odcinek od ul. Energetycznej do ulicy Syrenki w Piasecznie. Kiedy to nastąpi?


Ten odcinek Puławskiej zostanie poszerzony w pierwszej kolejności

Przebudowę DK79 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie chciała rozpocząć od usunięcia tzw. wąskiego gardła, a więc nieprzyjemnego dla kierowców odcinka drogi od ul. Energetycznej do ul. Syrenki (to właśnie tam, zaraz za wiaduktem, zaczyna się lewoskręt w kierunku Konstancina-Jeziorny). Projekt przebudowy tego odcinka przygotowała za około 100 tys. zł gmina Piaseczno i miała go dostarczyć GDDKiA w styczniu. Dokumenty jednak do generalnej dyrekcji nie dotarły.
– Jak tylko je otrzymamy, przystąpimy do przygotowania dokumentacji do przetargu i ogłosimy postępowanie na wybór wykonawcy, który zrealizuje to zadanie – informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA.
Wcześniej jednak, bo w okresie od maja do końca roku (najprawdopodobniej), firma PGNIG Termika ma przebudować dwa znajdujące się nad Puławską wiadukty, aby możliwe było dołożenie trzeciego pasa ruchu w obydwu kierunkach, chodnika oraz ciągu rowerowego. Kiedy tu już nastąpi, do akcji wkroczy GDDKiA.
– Na razie za wcześnie, aby podawać konkretne terminy rozpoczęcia i zakończenia tej inwestycji – mówi Małgorzata Tarnowska. – Jest po prostu zbyt wiele niewiadomych. Nie wiemy chociażby, jaki będzie przebieg postępowania przetargowego. Czy wpłyną oferty, a jeśli tak, to czy będą one zgodne z wymaganiami, jakie kwoty zaoferują potencjalni wykonawcy, czy będą odwołania. Plan jest taki, by rozpocząć roboty, gdy Termika zakończy swoje prace, a więc prawdopodobnie w 2020 roku.
Drugi etap rozbudowy DK 79 obejmie odcinek od skrzyżowania przy Laminie do obwodnicy Góry Kalwarii. Z naszych informacji wynika, że warszawski oddział GDDKiA przygotowuje właśnie aneks do „Programu inwestycyjnego dla rozbudowy DK79”. W związku z wysokim kosztem zadania, które oszacowano na blisko pół miliarda złotych, pojawiła się konieczność podzielenia go na krótsze odcinki „celem zapewnienia finansowania dla realizacji inwestycji w przyszłości”.
– O szczegółach będzie można mówić po podpisaniu aneksu do Programu inwestycyjnego i przygotowaniu harmonogramu zadania – dodaje Małgorzata Tarnowska.

TW

7 KOMENTARZE

  1. Czy naprawdę ktoś uważa, że ten kilkusetmetrowy odcinek jest wąskim gardłem w drodze do Góry Kalwarii????
    Czy autor był kiedyś na skrzyżowaniu, które prowadzi do Zalesia? Albo w samej Górze Kalwarii?? Trwają przygotowania do czego?? Poszerzenie do GK było zapowiadane z 10 lat temu. Czyli do czego się przygotowujecie mistrzowie???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię