Trwają przygotowania do przebudowy skrzyżowania przy skate parku

2

PIASECZNO O potrzebie przebudowy skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ulicą Okulickiego i drogą 79 mówi się już od kilku lat. Pierwotnie projekt przebudowy miała przygotować gmina, teraz jednak ma to zrobić powiat


Zasadniczo chodzi o to, aby poprawić bezpieczeństwo na jednym z newralgicznych skrzyżowań w mieście. Dziś największy problem mają kierowcy jadący ulicą Wojska Polskiego w kierunku Okulickiego i próbujący skręcić tam w lewo, w stronę Magdalenki. W najbliższej okolicy nie ma chyba drugiego tak niewdzięcznego skrętu. Kolejną kwestią jest duży ruch pieszych w rejonie skrzyżowania – wiele osób biega przez drogę ze skate parku do restauracji McDonalds’a i KFC, i z powrotem.
To skrzyżowanie trzeba jak najszybciej przebudować, dlatego podczas ostatniej sesji zostały podjęte uchwały, które mają to umożliwić – podkreśla burmistrz Daniel Putkiewicz. – Chcemy, żeby to powiat przygotował projekt przebudowy tej krzyżówki, my przekażemy na ten cel dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł. Co do samej przebudowy, liczymy na to, że inwestycję zrealizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która zarządza drogą 79.
Na razie nie wiadomo, jak docelowo będzie wyglądało skrzyżowanie przy skate parku. Najważniejszą zmianą będzie zrobienie wcinki od ulicy Puławskiej (droga 79), z której będzie można bezpośrednio zjechać w ulicę Wojska Polskiego. Na krótkim bajpasie ma obowiązywać ruch jednokierunkowy. Jest to ukłon w kierunku kierowców jadących od strony Warszawy. Na skrzyżowaniu Okulickiego z Wojska Polskiego planowana jest sygnalizacja świetlna, co umożliwi kierowcom jadącym Wojska Polskiego w kierunku stacji BP o wiele łatwiejszy skręt w lewo.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Najpierw niech się skończą remonty w centrum tj. Kościuszki przy urzędzie Pod Bateriami i Chyliczkowską.Kolejny remont na pewno sparaliżuje ruch drogowy w mieście

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię