Trwają rozmowy w sprawie parkingów przy dworcu PKP

3

PIASECZNO Gmina konsultuje ze spółkami PKP zmiany w planie miejscowym oraz równolegle prowadzi rozmowy w sprawie dzierżawy, a docelowo pozyskania na własność terenów pod wielopoziomowe parkingi


Dwa wielopoziomowe parkingi na kilkaset samochodów miałyby powstać w rejonie ulicy Dworcowej, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP. Mówi się o nich co najmniej od 5 lat, mimo to do tej pory nie widać konkretów.
– Na razie nie wiadomo kiedy parkingi powstaną, prowadzimy w tej sprawie rozmowy – przyznaje wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. Na razie gmina zagospodarowała na tymczasowe parkingi kilka działek, znajdujących się naprzeciwko budynku dworca. Nowe miejsca będzie można wydzielić także, gdy zakończy się remont linii kolejowej i firma Trakcja opuści plac budowy, co stanie się prawdopodobnie w ciągu najbliższych miesięcy.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Uważam,że przed wydawaniem tak potężnych publicznych pieniędzy powinny być przeprowadzone badania wskazujące kto i jak korzysta z tych parkingów. Na ile jest to niezbędne,niezastąpione rozwiązanie lub zwykłe lenistwo za które mają płacić pozostali…Podam przykład:ulica Tadeusza Kościuszki w starej części czyli cmentarz-poczta. Przed wprowadzeniem płatnego parkowania od lat samochody były wszędzie…miejsca parkingowe zawsze zajęte. Od kiedy mamy opłaty…ulica stała się przejezdna,przejrzysta,pusta…Inny przykład: w wielu domach wielorodzinnych podziemne garaze świecą pustkami,a ulice w około oblepione zaparkowanymi samochodami.

    • Akurat przy dworcu powinno być jak najwięcej miejsc, ludzi powinno się zachęcać do przesiadki na transport publiczny, dla dobra nas wszystkich.

  2. Prosze sprobowac zaparkowac w okolicach dworca pkp w Piasecznie po godz.7.15(odpowiedz na pytanie kto i jak).Moze i jestem leniwa,ze nie chodze codziennie z i do Gloskowa (i o zgrozo moj garaz na 2 sam.stoi 12h pusty!) te 2x6km do stacji pkp,tylko woze 4 litery samochodem,ale parkingi przy glownych wezlach komunikacyjnych to nie fanaberia,to jedyne rozwiazanie i sluszne wydatkowanie publicznych pieniedzy.Pozostaje tylko pytanie,jak dlugo jeszcze dojezdzajacy do pracy i szkoly do Warszawy beda musieli parkowac w krzakach i na chodnikach.Ps.A czemu Kosciuszki jest pusta? Bo rownolegle z wprowadzeniem oplat, pojawily sie dodatkowe parkingi w starej czesci Piaseczna.Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię