Trwają szczepienia na grypę. W kolejce czeka jeszcze 500 osób

0

PIASECZNO Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego przy ulicy Fabrycznej rozdysponował już około 1300 szczepionek na grypę. Nie wiadomo kiedy pozostali chętni otrzymają wakcynę


Już 883 szczepionki wykorzystano w ramach gminnego programu 65+. Pozostali pacjenci, w tym dzieci, otrzymali ich łącznie 417 (były to szczepienia odpłatne).
Z Ministerstwa Zdrowia otrzymaliśmy też 100 szczepionek dedykowanych dla pracowników medycznych – informuje Marta Dorociak-Burza, dyrektor SZPZLO.
– Zaszczepiliśmy 51 pracowników przychodni. Pozostałe szczepionki powinny zostać zwrócone lub wykorzystane do innych programów realizowanych przez MZ. Nie ma jeszcze decyzji w tym zakresie.
W Piasecznie na szczepionki czeka jeszcze około 500 osób.
– Nie wiemy kiedy je dostaniemy – przyznaje Marta Dorociak-Burza. – Powoli zaczyna się robić późno, bo rozpoczął się sezon na przeziębienia.
Niedawno premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd złożył zamówienie na 16 mln szczepionek na COVID-19. Szczepionkę (prawdopodobnie firmy AstraZeneca lub Pfizer) otrzymamy jak tylko zostanie ona dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej. Być może będzie to już w styczniu. Zapytaliśmy dyrektor piaseczyńskiej przychodni, czy przyjmowane są już na nią zapisy.
– Nie otrzymaliśmy jeszcze z ministerstwa żadnych wytycznych dotyczących planowanych szczepień na koronawirusa – informuje Marta Dorociak-Burza.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię