Trzech nastolatków pobiło i okradło 61-latka

0

GÓRA KALWARIA Dzielnicowy z Góry Kalwarii mł. asp. Andrzej Łepecki ustalił tożsamość dwóch 15-latków i 16-latka, którzy dokonali rozboju na 61-letnim mężczyźnie.

Dzielnicowy z Góry Kalwarii mł. asp. Andrzej Łepecki podczas obchodu zwrócił uwagę na starszego mężczyznę, który miał widoczne ślady pobicia. Na początku zastraszony 61-latek nie chciał z policjantem rozmawiać. Dzielnicowy nie odpuścił i skontaktował się z jego rodziną. W obecności bliskich mężczyzna przyznał, że został napadnięty przez trzech młodych nieznanych mu chłopców, którzy przewrócili go na ziemię, a następnie bili i kopali po całym ciele. Po skatowaniu mężczyzny, ukradli mu pieniądze i zagrozili, ponownym pobiciem.
Mł. asp. Andrzej Łepecki, znając znakomicie swój teren i mieszkańców, ustalił tożsamość, jak się okazało, dwóch 15-latków i 16-latka, którzy napadli na mężczyznę. Jeden z nich został już zatrzymany przez funkcjonariuszy z Góry Kalwarii. Ustalono, że pozostali dwaj młodzi sprawcy, przebywają w jednym z młodzieżowych ośrodków wychowawczych. Nie unikną odpowiedzialności za rozbój i kierowanie gróźb karalnych. Ich sprawa trafi teraz do sądu rodzinnego i dla nieletnich.

KPP/AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię