Trzech zawodników, trzy puchary w turnieju rangi europejskiej. Pierwszy tak duży sukces klubu

0

GÓRA KALWARIA Liczący zaledwie nieco ponad rok klub karate kyokushin Fighters Dojo Góra Kalwaria poczyna sobie coraz odważniej na turniejowych matach. Kolejny świetny wynik odnotowali w Pucharze Europy


W warszawskich zawodach pod egidą WBK (World Kyokushin Budokai) starło się ze sobą łącznie 453 zawodników z 19 państw. I choć konkurencja była ogromna, a walki pełnokontaktowe, czołowi zawodnicy Figfters Dojo GK stanęli do nich bez kompleksów. 13-letni Maciej Lewandowski, pomimo że walczył z 14- i 15-latkami, zdobył złoto w kategorii U14 -60 kg. Wcześniej – w maju Maciej sięgnął po brąz na mistrzostwach Europy w Warnie. Te sukcesy sprawiły, że otrzymał powołanie do kadry narodowej i za dwa tygodnie będzie reprezentował Polskę na mistrzostwach świata w Bułgarii.

Dwie kolejne zawodniczki kalwaryjskiego klubu również nie wróciły ze stolicy z pustymi rękami. Natalia Wolska (U18 -60kg) i Kamila Wolska (U16 -55 kg) zostały brązowymi medalistkami Pucharu Europy. One również były najmłodszymi zawodniczkami w swoich kategoriach.

– Narybek już rośnie – cieszy się Iwona Lewandowska, prezes i i instruktorka Fighters Dojo GK. – Na pierwsze duże zawody z większą grupą zawodników wybieramy się wiosną przyszłego roku. Młodzież wpatrzona w starszych kolegów chce walczyć o medale – zapowiada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię