Trzy lokalne organizacje otrzymały wyróżnienia „Projekt społeczny na medal”

0

POWIAT Dziś na skwerze Kisiela uhonorowano trzy organizacje pozarządowe, które przygotowały i wdrożyły interesujące produkty społeczne, podnoszące jakość życia mieszkańców. Statuetki otrzymały Fundacja Metamorfozy oraz stowarzyszenia Gradiam i Werwa


Wszystkie nagrodzone organizacje działają w ramach klastra podmiotów ekonomii społecznej „Zdrowy duch w zdrowym ciele”, pilotowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Fundacja Metamorfozy realizuje treningi sprawności umysłu dla seniorów, finansowane przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Stowarzyszenie Gradiam wciela w życie program profilaktyki uzależnień od alkoholu dla młodzieży w wieku 13-15 lat z zastosowaniem edukacyjnej aplikacji mobilnej. Z kolei stowarzyszenie Werwa postawiło na rodzinne kajakowanie. Jest to program integracyjny, wspierający więzi rodzinne.
Działania wszystkich trzech organizacji wpisują się w projekt „Wsparcia rozwoju ekonomii społecznej w subregionie warszawsko-zachodnim”.
Dziękuję za owocną pracę zmierzającą do dopracowania produktu społecznego – mówiła podczas uroczystości na skwerze Kisiela Beata Juraszek-Kopacz z FRSO.
Działania organizacji pozarządowych polegają na tym, że w ramach klastra przygotowują one konkretne produkty społeczne. FRSO potem te produkty promuje i zachęca do korzystania z nich samorządy.
Jedną z form promocji jest właśnie przyznawanie odznaczeń „Projekt społeczny na medal” – mówi Piotr Frączak z FRSO. – To fajne produkty, które pomagają podnosić jakość życia mieszkańców. Wszystkie się sprawdziły, dlatego z powodzeniem można powielać je w innych powiatach.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię