PIASECZNO Bardzo dobrze spisała się reprezentacja Bushi Team w barwach Polski na Mistrzostwach Europy w Lyonie, które odbyły się w dniach 20-21 maja 2017 r. Ta sześcioosobowa ekipa wróciła aż z trzema medalami.


W skład drużyny wchodzą Adam Stępniak, Patrycja Lewandowska, Sławomir Pietrzyk, Michał Kalmus, Wiktor Brózio i Piotr Ryś.

Pierwsze miejsce i złoty medal zdobył Adam Stępniak (kat. juniorzy 16-17 l., – 70 kg). Na drodze do złota stanęli mu przeciwnicy z Rosji, Hiszpanii, Polski, Francji, Białorusi, Węgier, Rumunii, Turcji i Kazachstanu. Zawodnik Bushi Team miał niełatwe zadanie, ponieważ pretendentów do złota było aż czternastu. Warto wspomnieć, że Rosjanin w swojej pierwszej walce pokonał rywala z Hiszpanii w 5 sekund. Zaczął bardzo mocno. Adam przetrwał, z każdą sekundą budował swoją przewagę i w ten sposób został Mistrzem Europy 2017. 

Patrycja Lewandowska (kat. juniorki 16-17 l., +65 kg) zdobyła złoto jako druga w tych Mistrzostwach Europy. W półfinale pokonała zawodniczkę z Węgier, a w finale spotkała się z Serbką. Patrycja (najlżejsza zawodniczka tej kategorii) półfinał wygrała przez wazari (przyznanie punktu) za okrężne kopnięcie na głowę. Ponadto przeważała w całej walce, która zakończyła się w regulaminowym czasie. Została Mistrzynią Europy 2017. 

Sławomir Pietrzyk (kat. senior +40l – 85 kg.). Dawno w tej kategorii nie było tak licznej obstawy – 26 zawodników z 10 krajów. Pierwsza walka to wolny los. Walka druga z reprezentantem gospodarzy. Całą walkę Sławek przeważał, zwyciężył w regulaminowym czasie jednogłośną decyzja sędziów. Ostatecznie został Wicemistrzem Europy 2017. 

Nie lada wyzwanie stanęło przed Michałem Kalmusem (kat. senior – 70 kg.). Zwykle ta kategoria też jest licznie obsadzona. Tym razem obsada była naprawdę wyjątkowa – 32 zawodników z 15 krajów. Pierwszą walkę z zawodnikiem gospodarzy Michał wygrał przez przewagę punktową, zdobytą mocnym ciosem na tułów. W walce drugiej Michał wylosował aktualnego Wicemistrza Świata – Alima Iunusova z Rosji. Niestety musiał uznać wyższość reprezentanta Rosji. Warto wspomnieć, że Iunusov ostatecznie zwyciężył tę kategorię.

Swój pierwszy start na Mistrzostwach Europy zaliczyli Wiktor Brózio i Piotr Ryś. Wiktor swoją pierwszą walkę wygrał z zawodnikiem z Białorusi, drugą przegrał z Rosjaninem. Natomiast Piotr Ryś musiał uznać wyższość swojego rosyjskiego rywala w pierwszej walce. Zarówno Wiktor jak i Piotr mieli jednak możliwość po raz pierwszy zdobycia cennego zawodniczego doświadczenia na tak ważnych międzynarodowych zawodach.

źródło: piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię