Trzy ważne inwestycje drogowe mają ruszyć jeszcze w tym roku

1

POWIAT Udało się uzyskać ZRID, umożliwiający wybudowanie ronda na skrzyżowaniu ulic Komornickiej i Grójeckiej w Tarczynie. Coraz bliżej jest też przebudowa układu drogowego w Sobikowie na terenie gminy Góra Kalwaria i budowa odcinka drogi 721 od ul. Julianowskiej w Piasecznie do Konstancina-Jeziorny


Jeśli chodzi o drogę z Piaseczna do Konstancina, to wszystko wszystko wskazuje na to, że do końca wakacji zostanie rozstrzygnięty przetarg na firmę, która zrealizuje tę inwestycję. Na zadanie zabezpieczono ponad 80 mln zł. Sama budowa drogi ma potrwać dwa lata. Potem zaczną się odbiory. Podobna sytuacja jest z rondem w Tarczynie. Budowa ronda powinna potrwać rok. Przetarg, który pozwoli wyłonić wykonawcę, powinien zostać ogłoszony w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy. Jeśli wszystko dobrze pójdzie prace powinny zacząć się w okolicach wakacji. MZDW ma też skompletowaną dokumentację, umożliwiającą rozpoczęcie przebudowy układu drogowego w Sobikowie.
– Ta inwestycja również powinna zacząć się w tym roku – zapewnia Piotr Kandyba, radny sejmiku województwa mazowieckiego, który pilotuje wszystkie trzy zadania.

CZYTAJ TAKŻE:  Radni dołożyli 18,5 mln zł. Zielone światło dla ważnej inwestycji!

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię