Trzy włamania w centrum miasta

0

PIASECZNO W drugi dzień świąt w centrum Piaseczna zostały okradzione trzy lokale mieszkalne. Straty wyniosły łącznie 25 tys. zł. Sprawcę włamań udało się zatrzymać dwa dni później pod Łodzią


– Do wszystkich kradzieży doszło pod nieobecność właścicieli mieszkań – mówi kom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Z lokali zginęły m.in. laptopy, pieniądze i sprzęt elektroniczny.
Sprawą od razu zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy przesłuchali świadków i przeanalizowali materiał dowodowy, w tym nagrania z monitoringu. Na tej podstawie wytypowano podejrzanego o dokonanie przestępstw 34-latka, za którym wysłano list gończy. Mężczyzna został zatrzymany dwa dni później, 28 grudnia w Ksawerowie pod Łodzią. Zatrzymania dokonali policjanci z komendy powiatowej w Pabianicach, którzy niezwłocznie przekazali podejrzanego funkcjonariuszom z Piaseczna. Udało się odzyskać część fantów, które mężczyzna – mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego – posprzedawał do warszawskich lombardów. Odzyskano także część skradzionej gotówki. Sprawa jest rozwojowa i policjanci sprawdzają, czy 34-latek nie ma na koncie innych przestępstw, popełnionych na terenie powiatu piaseczyńskiego.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię