Tu na razie jest ściernisko… Ale w przyszłości powstanie basen i lodowisko

1

PIASECZNO Temat basenu, który miałby powstać przy skrzyżowaniu ulic Chyliczkowskiej i Armii Krajowej żyje od dwóch lat. Okazuje się jednak, że na 9-hektarowym terenie gmina planuje zbudować znacznie więcej obiektów sportowych


W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego teren, należący kiedyś do Agencji Nieruchomości Rolnych, przeznaczony jest pod usługi turystyki i rekreacji wraz z zielenią. Już dwa lata temu wiceburmistrz Daniel Putkiewicz mówił, że to dobre miejsce na budowę nowego basenu (pływania w budynku GOSiR-u jest już niewystarczająca). Powoli jednak pomysły te zaczynają nabierać realnego kształtu. Tydzień temu, podczas dorocznej gali sportu, wiceburmistrz Putkiewicz wspomniał, że na terenie obsadzonym kiedyś porzeczkami w przyszłości powstanie nowoczesne centrum sportu z dużym basenem, lodowiskiem oraz halą do gier zespołowych. Basen ma być pozbawiony dodatkowych atrakcji (choć nie do końca). Tak więc pomysł aquaparku, o którym początkowo się mówiło, nie doczeka się raczej realizacji. Obok ma zostać zbudowane pełnowymiarowe lodowisko, nie tylko do jazdy figurowej, ale także hokeja i panczenów.
– Zauważyliśmy, że jest na nie zapotrzebowanie – mówi Marek Frącz, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Nie ukrywam, że są to wielomilionowe inwestycje. Rozważamy różne opcje ich finansowania. Bierzemy pod uwagę i dotacje i partnerstwo publiczno-prywatne.
Trzecim obiektem będzie prawdopodobnie hala sportowa z widownią. Jednak, jako że teren ma powierzchnie około 9 ha, gmina nie wyklucza na nim też innych inwestycji.
– Na razie jesteśmy na samym początku drogi – studzi emocje Łukasz Wyleziński z gminnego biura promocji. – Będziemy dopiero przygotowywali analizę funkcjonalną, jakie obiekty mogłyby i powinny się tam znaleźć. A dopiero na tej podstawie zlecali koncepcje i projekty.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię