Tu na razie są koszary… ale wkrótce

1

GÓRA KALWARIA Rodzinny plac z atrakcjami powstanie na terenie byłych koszar. W piątek gmina Góra Kalwaria zleciła budowę firmie wykonawczej.

Wielkie plenerowe miejsce czynnego wypoczynku w Górze Kalwarii wkrótce zacznie się materializować! W piątek 17 marca umowę na realizację inwestycji podpisali burmistrz Arkadiusz Strzyżewski oraz przedstawiciel spółki Sorted z Chyliczek, Patryk Bątruk.

Rodzinny plac z atrakcjami powstanie na terenie byłych koszar, naprzeciwko głównej elewacji Ośrodka Kultury. Będzie sięgać aż do skarpy. Udostępnienie terenu wykonawcy – już za kilka dni. Poważne prace rozpoczną się od rozbiórki powojskowego budynku, który służył jako warsztat samochodowy i garaże. Zakończenie inwestycji – najpóźniej w listopadzie.

Co wejdzie w skład miejsca wypoczynku?

Przede wszystkim dwa place zabaw (dla dzieci najmłodszych oraz nieco starszych). Ustawione zostaną nie tylko huśtawki, trampolina, ścieżka sprawnościowa itp. – nad placem górować będzie ogromne linarium ze zjeżdżalnią, z którego jednocześnie będzie mogła korzystać ponad setka osób! Część urządzeń zabawowych dostosowana będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Powstanie także strefa zabaw muzycznych i plastycznych. Nie zabraknie siłowni plenerowej, plac bowiem ma być miejscem również dla młodzieży i dorosłych, w tym seniorów. Oprócz tego projekt inwestycji zawiera np. stół do ping-ponga, stolik do gry w szachy, altanę, zdrój wody pitnej, toaletę i zieleń (m.in. ponad 80 drzew) oraz latarnie i miejsca parkingowe. Gmina w projekcie uwzględniła uwagi mieszkańców zgłoszone podczas konsultacji społecznych.
Koszt przedsięwzięcia to ponad 5,6 mln zł. Ponad połowa pochodzić będzie z Rządowego Funduszu „Polski Ład”. Pozyskaliśmy prawie 2,9 mln zł.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię