Tu zapłacisz mniej, seniorze

0

GÓRA KALWARIA Rośnie liczba miejsc, w których honorowana jest Kalwaryjska Karta Seniora. – Liczymy, że kolejni przedsiębiorcy zdecydują się na przyznawanie zniżek – mówi burmistrz Dariusz Zieliński.

Mieszkańcom gminy, którzy skończyli 60 lat, upusty oferowane są w następujących punktach handlowych i usługowych w Górze Kalwarii:

  • sklep Ga-Ga przy ul. Pijarskiej 63 (5 proc. rabatu)
  • sklep Sam u Jacka przy ul. Kalwaryjskiej 1 (5 proc. na artykuły spożywcze)
  • salon optyczny Optyk przy ul. Pijarskiej 16 (10 proc.)
  • Gabinet Okulistyczno-Optyczny przy ul. Piłsudskiego 7 (20 proc.),
  • zakład fotograficzny Foto Studio Waldemar Ogrodnik przy ul. Pijarskiej 37 (20 proc.).

Ulgę dla posiadaczy Kalwaryjskiej Karty Seniora wprowadził też Ośrodek Sportu i Rekreacji. O 50 proc. mniej płaci się za wejście na pływalnię, saunę i siłownię w Miejskim Zespole Basenowo-Rekreacyjnym. Ofertę przygotował również Ośrodek Kultury. To miesięczna 30-złotowa zniżka na udział w zajęciach ceramicznych, 2-złotowa na jeden seans w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, a także ulgowy wstęp na zamek w Czersku (5 zł).
„Serdecznie zachęcamy firmy z gminy do uznawania Karty Seniora. Będziemy się starać, aby lista punktów, w których osoby starsze płacą mniej, była znana jak najszerszemu gronu mieszkańców. Chętnych przedsiębiorców prosimy o kontakt z Andrzejem Wojnarskim z urzędu miasta (pokój 211, tel. 22 727 95 38, 609 050 022)” – czytamy na gminnej stronie internetowej.

Kalwaryjską Kartę Seniora ustanowił gminny samorząd. Aby ją otrzymać, należy wypełnić stosowny druk i złożyć go w kancelarii urzędu gminy. Jest on dostępny w sąsiedztwie kancelarii (przegródki na korytarzu) oraz w pokoju 211. Można go także pobrać ze strony www.gorakalwaria.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię