Tunel na finiszu! Lada dzień zostanie puszczony ruch

2

– Zakończyła się kontrola Państwowej Straży Pożarnej w tunelu S2 POW. Mamy pozytywne stanowisko – poinformowała wczoraj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W piątek GDDKiA poinformowała, że strażacy wydali pozytywną opinię, dotyczącą bezpieczeństwa przeciwpożarowego w tunelu. Na tę decyzję czekaliśmy długo, gdyż odmawiano ich po poprzednich dwóch kontrolach. Za pierwszym razem, na początku października, nie zadziałało automatyczne oddymianie i testy należało powtórzyć. Przy kolejnej próbie okazało się, że nie działa wentylacja. W trakcie testów z tzw. gorącym dymem awarii uległ rezerwowy wentylator. Urządzenie wymagało naprawy.

Wygląda na to, że teraz usunięto już wszystkie usterki i wkrótce będziemy mogli korzystać z tunelu.

– W poniedziałek otrzymane dokumenty złożymy do WINB – zapowiada GDDKiA. -Po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, ostatnim krokiem będzie uzyskanie zgody Wojewody Mazowieckiego.S2 pomiędzy węzłami Puławska i Warszawa Wilanów zostanie oddana do ruchu jesienią tego roku – zapowiada inwestor.

2 KOMENTARZE

  1. Proszę też poinformować czytelników, o ile milionów PLN został przekroczony budżet tej budowy i dlaczego, jak zwykle, nikt nie odpowie za niegospodarność….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię