Tunel pod Ursynowem, nie wszyscy wiedzą jak się w nim zachować. Podpowiadamy!

0

20 grudnia otwarto długo wyczekiwany tunel pod Ursynowem. Szybko okazało się, że nie wszyscy kierowcy pamiętają o zasadach poruszania się w tunelu lub je celowo ignorują. Zdarzają się sytuacje groteskowe, rekord pobił mężczyzna, który zatrzymał auto, wysiadł i próbował na jezdni stanąć na  głowie. Przypominamy zasady korzystania z tunelu drogowego


Każdy z funkcjonujących drogowych tuneli wyposażony jest w wiele kamer monitorujących ruch pojazdów oraz w czujniki wykrywające pożar, zadymienie lub ograniczenie widoczności.   Dodatkowo, na wniosek GDDKiA, w najdłuższym obecnie tunelu drogowym w Polsce – 2335-metrowym obiekcie na Południowej Obwodnicy Warszawy w ciągu S2 pod Ursynowem – Główny Inspektorat Transportu Drogowego uruchomił odcinkowy pomiar prędkości.

Przed okiem kamer nie uciekną kierowcy nie przestrzegający przepisów. Poczynania kierowców rejestrują kamery systemu zarządzania tunelem. Obraz z kamer wyświetlany jest na monitorach Centrum Zarządzania Tunelem (CZT), które pracuje 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, a także zapisywany jest przez system monitoringu. Każde zatrzymanie pojazdu czy też pojawienie się pieszego wzbudza alarm systemu. W określonych sytuacjach uruchamiany jest też system wentylacyjny tunelu.

Już pierwszej nocy po oddaniu tunelu do ruchu kamery zarejestrowały sesję zdjęciową z udziałem trzech pojazdów.

 

Jak bezpiecznie korzystać z tunelu drogowego?

Bezpieczeństwo w tunelu w dużej mierze zależy od nas samych. Dlatego stosuj się do najważniejszych zasad naszego videoporadnika. Prześledzimy go krok po kroku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię