Tunele pod torami najwcześniej za trzy lata. Będą kosztować 24 mln zł

1

PIASECZNO/LESZNOWOLA Budowa tuneli pod przejazdami kolejowymi na ulicy Jana Pawła II w Piasecznie i ulicy Krasickiego w Nowej Iwicznej nabiera coraz bardziej realnych kształtów


O koncepcji tej pisaliśmy już kilka tygodni temu. W związku z gigantycznymi korkami tworzącymi się w rejonie przejazdu w Nowej Iwicznej i podobnymi problemami w pobliżu piaseczyńskiego targowiska, starostwo zleciło przygotowanie koncepcji określającej koszty wybudowania w tych dwóch miejscach wiaduktów lub tuneli.
– Eksperci oszacowali, że korzystniejszym rozwiązaniem będą tunele, ponieważ wiadukty zajęłyby o wiele więcej miejsca – mówi Ksawery Gut z zarządu powiatu. – Taka konstrukcja byłaby problematyczna zwłaszcza w Nowej Iwicznej, gdzie jest gęsta zabudowa.
Z przygotowanych przez starostwo kosztorysów wynika, że tunel w ul. Krasickiego kosztowałby 13 mln zł, zaś w ulicy Jana Pawła II – 11 mln zł, przy czym PKP PLK zobowiązało się dofinansować obydwie inwestycje łączną kwotą ponad 6,5 mln zł. Obecnie przygotowywany jest projekt porozumienia między starostwem a spółką kolejową, określający terminy i zasady finansowania obydwu inwestycji. Jak wszystko dobrze pójdzie i radni powiatowi zgodzą się na wybudowanie tuneli, realizacja tego zadania potrwa około trzech lat – rok zajmie przygotowanie projektu i do dwóch lat sama budowa.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię