LESZNOWOLA Agenci z delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi zatrzymali trzy kolejne trzy osoby pochodzenia tureckiego działające w branży tekstylnej w Wólce Kosowskiej


– Ustalenia śledczych wskazują, że firmy prowadzone przez zatrzymanych wczoraj biznesmenów wystawiły fikcyjne faktury VAT na kwotę co najmniej 160 mln zł. Przy zatrzymaniu brali udział żołnierze żandarmerii wojskowej – informuje Temistokles Brodowski z CBA.

Kwoty te mogą się zwiększyć, czynności trwają. Funkcjonariusze CBA przeszukują mieszkania zatrzymanych, a w biurach zabezpieczają dokumentację księgową. Niewykluczone są także kolejne zatrzymania i dłuższa lista zarzutów.

Do wczoraj w tym śledztwie zarzuty dotyczące m.in. udziału w latach 2014-2017 w zorganizowanej grupie przestępczej usłyszało 38  podejrzanych: pośredników, pomocników i przedstawicieli spółek. Grupa dokonywała  przestępstw polegających na fikcyjnym obrocie m.in. towarami tekstylnymi  i wystawianiu nierzetelnych faktur VAT. W tej sprawie m.in. lutym bieżącego roku agenci CBA zatrzymali prezesa i wiceprezesa dużej agencji pracy tymczasowej. Ustalenia CBA wskazują, że biznesmeni doprowadzili do wyłudzenia zwrotu podatku wielkiej wartości – ponad 30 mln zł, a w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, poprzez system spółek i przelewów, „wyprali” ponad 161 mln zł dochodów z przestępstw.

Fot. CBA

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię