Turniej piłkarski o puchar senatora. Wygrała drużyna z Pruszkowa

1

PIASECZNO We wtorek na stadionie miejskim przy ul. 1 Maja w Piasecznie został rozegrany finał turnieju piłkarskiego o puchar senatora RP Konstantego Radziwiłła. Triumfowała w nim drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszkowie


W turnieju wystąpiło 184 uczniów i nauczycieli reprezentujących 16 szkół z powiatów pruszkowskiego, piaseczyńskiego i otwockiego

Turniej został zorganizowany dla upamiętnienia przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego też zmagania finałowe rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie zaczęły się mecze, w których nikt się nie oszczędzał. Po rozegraniu pięciu spotkań pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszkowie. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Otwocku, a trzecie – reprezentacja Szkoły Podstawowej w Uwielinach (gm. Prażmów). Tytuł „króla strzelców” wywalczył z pięcioma golami Paweł Poręcki z SP nr 4. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali upominki i nagrody rzeczowe, wręczane przez senatora Konstantego Radziwiłła, starostę Wojciecha Ołdakowskiego i sekretarza powiatu, Macieja Michalskiego.
– Wspaniale gracie w piłkę – zwrócił się na zakończenie turnieju do zawodników Konstanty Radziwiłł. – Gratulacje dla was wszystkich i każdego z osobna. Wszyscy macie powód do dumy. Cieszmy się , że mamy wspaniałą, wolną, demokratyczną ojczyznę, w której każdy może rozwijać swoje pasje.

Tomasz Wojciuk

1 KOMENTARZ

  1. „Cieszmy się , że mamy wspaniałą, wolną, demokratyczną ojczyznę” – co szczególnie widać po działaniach jego rodzimej partii. Żałosny aparatczyk, który nie rozumie co mówi. Zwycięscy powinni odmówić przyjęcia pucharu od takiego „patrona”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię