Turniej zakończył się skandalem!

15

PIASECZNO Turniej piłki nożnej organizowany przez Młodzieżową Radę Gminy Piaseczno dostarczył nie tylko sportowych emocji. Skradziono dwie piłki, a organizatorzy zostali nieelegancko potraktowani przez… rodziców uczestników piłkarskich rozgrywek

Piaseczyński turniej był jednym z wakacyjnych projektów Młodzieżowej Rady Gminy, który miał za zadanie pobudzić do integracji i aktywności mieszkańców. W imprezie, w dwóch kategoriach wiekowych, rywalizowało ze sobą siedem zespołów. Ostatecznie zwyciężyli AC Pajace i Dream Team, ale atmosfera nie zawsze była sportowa.
Jak relacjonują młodzieżowi radni, przyczynili się do tego w głównej mierze rodzice jednej z drużyn, którzy głośno wyrażali swoje pretensje co do jakości organizacji i poziomu sędziowania.

To był nasz pierwszy turniej i nie wszystko było jak trzeba – przyznaje Michał Różycki, organizator imprezy z Młodzieżowej Rady Gminy. – Mieliśmy pewne problemy techniczne, ale to nie był powód żeby nas obrażać. Jedna z pań zasugerowała mi nawet, że niczego w życiu nie osiągnę.

Na domiar złego, tuż po zakończeniu zawodów, skradziono dwie turniejowe piłki – własność klubu MKS Piaseczno.

Dosłownie na chwilę, gdy poszliśmy po nagrody dla zawodników, straciliśmy je z oczu – mówi Michał Różycki. – Cały czas były w jednym miejscu, a chwilę później… już ich nie było. Po czymś takim odechciewa się organizacji kolejnych wydarzeń dla mieszkańców. Nie zostawimy jednak tej sprawy i będziemy sprawdzać nagranie z monitoringu.
Mimo tak przykrych doświadczeń, młodzieżowi radni planują kolejne turnieje piłkarskie – być może najbliższy odbędzie się już jesienią.

GT

15 KOMENTARZE

 1. Co za buractwo, skąd się biorą tacy ludzie. Wstyd. I bardzo dobrze, proszę zgłosić na policję fakt kradzieży piłek, niech się tłumaczą później wspaniali rodzice co wszystko w życiu osiągnęli, tylko nie stać ich na kupno piłki za parę złotych, bo lepiej ukraść, bo na ratę za dom czy najnowsze bmw nie stać żeby spłacać. Pozdrawiam cebularzy

  • Haha jakie BMW – chyba 15 letnie. Przecież w tym mieście większość to pazerne słoiki… Stąd nie dziwi fakt kradzieży cudzej własności. Przecież wandalizm i dewastacja miejsc publicznych jest tu na pierwszym miejscu – nikt z tym nawet nie śmie walczyć… Wartość piłek pewnie znikoma… Zwykłe chamstwo, madki z bombelkami coraz bardziej zuchwale…

 2. Napływowe buractwo przywozi ze sobą maniery rodem z chlewa, a rządząca a mafia powiedziała im, że powstali z kolan. Efekt jak wyżej. Chwała cebulakom!

 3. Tylko miejscowe buraki jeden z drugim zeby nie przyjezdni to nadal byscie zyli wsrod koni, szklarni i chodzili w gumowcach z wystajaca słoma. To wlasnie przyjezdni nie tylko ze wsi ale i ci uciekajacy od zgielku stolicy zapewnili wam infrastrukturę a zyjecie dzieki ziemi ktora sprzedali wasi najbliżsi i udajecie tych wlasnie co dorobili sie na niczym udajac bog wie kogo nie mowiac juz jacy jestescie pizdowaci nie kierujac tego nikomu w oczy tylko wywalac zale w komentarzach. Zapewne biocie sie o swoje jedynki bo w porownaniu do kogos przyjezdego to jestescie jak pies za ogrodzeniem a jak sie otworzy to ogon skulony i odwrót. I wcale bym się nie zdziwił ze zajumal te pilki ktos z rodowitych bo to by pasowalo do charakteru swojaka, nadetego patola.

  • Dlaczego u prostaków jest zmilowanie do rozwiązywania sporów pięściami? Jedynki to sobie wybijaj kumplom spod obory w swojej rodzinnej Pipidówie gdy już wam krowich placków zabraknie do zbawy.

   • Bo sa same takie pisdy jak ty Wyatt Earp. Prawdziwy facet zalatwia sprawy w 4 oczy a nie jak ty pololenie klawiatury. Ty wlasnie jestes prostak i jak by ci podali dla fejku krowi placek na talerzu to bys sie zajadal chwalac naturalne wiejskie przysmaki

 4. Tu chyba nie o buractwo, słoiki i inne inwektywy chodzi …. . Jeśli aktywni młodzi coś zrobili dla innych to wzyscy DOROŚLI winni ich tylko wspierać; jak zdali egzamin z dorosłości wobec młodzieży?
  Jak dorośli (?) zachędzili młodych do czynienia dobrych rzeczy dla innych w przyszłości?
  Czy chcą, by dzisiejsza młodzież byłą ich ostoją na starość …. taką ostoją, jaką są oni sami dziś?
  Dorośli – dorosnijcie!

 5. Zazdrość was zżera że słoiki mają więcej od was i dlatego ich obrażacie? A Piaseczno to z jakiej szlachty powstało? Niech każdy sięgnie do swoich korzeni to okaże się że każdemu wiechcie widać. Inteligentny człowiek nie obraża innych.

 6. Ojej ale brak tolerancji.. młodzi, nie poddawajcie się. Są ciężkie czasy, a Polska podzielona przez władze, Wiarę, poglądy, MILOSC i pieniądze wzdłuż i wwszerz. Rodzice powinni wspierać dzieci oraz organizatorów . Latwo brać jak podane na tacy, ciężej zrobić coś samemu, zwłaszcza w realu, a nie tylko on line.

 7. Komentarze też nie są od osób z Piaseczna. Pragnę tylko przypomnieć że;
  KAŻDA OSOBA GRZECZNA NAPEWNO POCHODZI Z PIASECZNA.
  Stało się i się nie od stanie. Za rok sędziowanie będzie na wysokim poziomie i będzie więcej osób porządkowych. Tylko tyle. Gratuluję odwagi, empatii i ambicji. Brawo. Podpowiadam w LKS Sparta jest trener rocznika 2005. Byli na turnieju we Wrocławiu i to międzynarodowym. NAPEWNO widział nie jedno i podpowie. Nie unoście się ambicją ze sami. Po co otwierać otwarte. Korzystać z doświadczeń innych. Pozdrawiam.

 8. Do was słomiaki. Przez was to nie infrastrukturę mamy, tylko korki, kolejki, i syf wszędzie.. Zero kultury i poszanowania do rzeczy wspólnych. Tak tak bardzo wam dziękujemy za ten wasz wkład w lokalną społeczność. Proponuję niektórym wogóle się nie odzywać . Ponieważ normalni przyjezdni potrafią się zachować i to szanuje. Tylko takie buraki, plują i obrażają miejsce w którym obecnie mieszkają. Skoro tacy bogaci i ynteligentni to czemu w Piasecznie „zapyziałym” a nie „we Warszawie” mieszkacie? Co żal dupę ściska, że nie starczyło łojcowizny na apartamenty w stolicy.? To wracać krowy pasać

 9. Widzę że redakcja też słomiasta, bo nie dają komentarza mało pochlebnego w stosunku do naplywowych… Cenzurują w dziwny sposób. Komentarze z przekleństwami napisane w jakimś obcym niezrozumiałym dla normalnych inteligentnych ludzi języku to puszczają. Pewnie dlatego że rozumieją ten dialekt. Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię