Turniej ze złotym medalistą

0

TENIS STOŁOWY W kolejnym, szóstym już turnieju z cyklu „Grand Prix Piaseczna” wzięło udział 102 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą w pięciu kategoriach wiekowych: dzieci (ur. 2005 i młodsze), juniorzy (ur. 2004 i starsi), kobiety, mężczyzni i open

Wśród najmłodszych bezkonkurencyjny okazał się debiutujący, urodzony w 2008 roku Mateusz Sakowicz. Zawodnik trenujący w Spójni Warszawa swoją grą zdradza niewątpliwie duży potencjał sportowy – w finale pokonał swojego imiennika, prowadzącego w klasyfikacji generalnej, Mateusza Burakowskiego.
W kategorii juniorów drugi triumf w obecnej edycji turnieju odniósł Adam Pląsek, a wśród pań – po raz drugi z rzędu – najlepsza okazała się Alicja Walasek. W kategorii mężczyzn passę zwycięstw kontunuuje z kolei Rafał Suszycki, który zdaje się pewnie zmierzać po zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji. Najlepszy wśród „wyczynowców” był tym razem Przemysław Sałaciński – od kilku miesięcy wspierający sztab szkoleniowy UKS Return Piaseczno przy pracy z młodzieżą.
Oprócz rywalizacji przy stole na uczestników czekało, jak zwykle, kilka niespodzianek ze strony organizatorów. Z pewnością największą z nich była możliwość bezpośredniego kontaktu z Piotrem Grudniem – złotym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu. Utytułowany gość wytrwale grał z dziećmi, pozował do zdjęć oraz prezentował olimpijskie medale. Szczególnie sympatycznym gestem było wręczenie przez niego nagród zwycięzcom oraz rozlosowanie drobnych upominków, wśród których nie zabrakło, między innymi, podpisanej przez Piotra Grudnia koszulki reprezentacji Polski.
Organizatorzy docenili również najwierniejszych uczestników Grand Prix Piaseczna – wszyscy oni otrzymali w prezencie pamiątkowy, imienny kubek turniejowy oraz kalendarz ufundowany przez firmę Dazar – turniejowego sponsora.
Przed zaplanowanym na czerwiec turniejem TOP 12, w którym udział weźmie dwunastu najlepszych graczy z każdej kategorii, odbędą się jeszcze trzy edycje zawodów.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię