Tuzin kierowców po kielichu, jeden z trzema promilami

0

POWIAT PIASECZYŃSKI W weekend na terenie powiatu piaseczyńskiego policjanci zatrzymali, aż 12 kierowców, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu. Rekordzista, 39- letni kierowca zatrzymany w Tarczynie miał ponad 3 promile alkoholu!

Pomimo prowadzonych kampanii społecznych głupota niektórych kierowców jest nieuleczalna. Tylko w miniony weekend policjanci z Tarczyna, Konstancina- Jeziorny, Góry Kalwarii i z wydziału ruchu drogowego zatrzymali łącznie 12 kierowców, którzy prowadzili samochody pod wpływem alkoholu.

W piątek do dwóch zatrzymań pijanych kierowców doszło w Piasecznie i Konstancinie-Jeziornie.

W sobotę takich kierowców było już pięciu. Jednym z nich był 23-letni obywatel Ukrainy, który próbował przed policjantami uciekać, najpierw swoim audi, a następnie wysiadł z samochodu i próbował zbiec. Po kilkunastu metrach został zatrzymany.

W niedzielę policjanci z Piaseczna, Konstancina-Jeziorny i Góry Kalwarii zza kierownicy wyciągnęli aż siedmiu nietrzeźwych kierowców. Rekord padł w Tarczynie. 39-letni kierowca skody miał aż trzy promile.

Wszyscy nietrzeźwi kierowcy stracili już prawa jazdy i nie unikną odpowiedzialności karnej. Każdemu kto prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi pozbawienie wolności do lat 2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię