Twój głos ma znaczenie!, czyli interaktywna gra detektywistyczna z Budżetem Obywatelskim w tle

0

PIASECZNO 26 czerwca 2022 roku w godzinach 13.00-18.00 w przestrzeni miejskiej Piaseczna, odbędzie się interaktywna gra detektywistyczna „Twój głos ma znaczenie!”. SuperDetektywi będą na tropie skradzionej dokumentacji dotyczącej Budżetu Obywatelskiego Gminy Piaseczno!

Scenariusz gry to iście detektywistyczna zagadka, nawiązująca do uwielbianych przez dzieci książek przygodowych, w którym dziecięcy detektywi wpadają na trop zagadki kryminalnej i wyruszają w podróż, aby ją rozwiązać. Tym razem trop prowadzi do Urzędu Miasta i Gminy, w którym zaginęły ważne dokumenty, związane z realizacją Budżetu Obywatelskiego. Bez ich odnalezienia, kolejna edycja BO nie będzie mogła się odbyć. Policja wytypowała pięciu podejrzanych! Każdy z nich miał motyw i możliwość, aby dokonać kradzieży.

Na detektywistyczną grę terenową pt.: Twój głos ma znaczenie! zapraszamy w szczególności rodziny z dziećmi w wieku od 6 do 13 lat. START gry będzie miał miejsce na terenie kolei wąskotorowej w Piasecznie (przy Mobilnej Galerii Kolejowej), przy ul. Sienkiewicza 14 w Piasecznie. Rejestracja na grę będzie możliwa w godzinach od 13.00 do 16.00. Następnie na rodziny biorące udział w wydarzeniu czekają dalsze niespodzianki.

CZYTAJ TAKŻE:  Sprawdź, czy możesz zagłosować w wyborach samorządowych

– Głównym celem gry jest edukacja obywatelska mieszkańców gminy Piaseczno; pokazanie, w jaki sposób, wszyscy możemy mieć bezpośredni wpływ na zmiany w otoczeniu i wkład w rozwój naszej gminy. Umożliwia to między innymi Budżet Obywatelski. W tym roku jest to około 1 miliona złotych, o którego przeznaczeniu decydują mieszkańcy w demokratycznym głosowaniu. Każdy może zgłosić swój autorski pomysł na to, co warto zmienić w gminie – mówi Łukasz Wyleziński, Dyrektor Biura Promocji i Kultury Gminy Piaseczno – W tym roku wprowadziliśmy do regulaminu Budżetu Obywatelskiego nowe zapisy. Między innymi zdefiniowano zasadę ogólnodostępności projektów. Gra ma za zadanie, w ciekawy i przystępny sposób, przedstawić mieszkańcom zasady związane ze składaniem wniosków – dodaje.

Scenariusz gry jest tak skonstruowany, aby Detektywi amatorzy, szukając poszlak i świadków do rozwiązania zagadki detektywistycznej kradzieży dokumentacji, przemierzyli przestrzeń Piaseczna, zapoznając się po drodze z wybranymi projektami zrealizowanymi dotychczas z Budżetu Obywatelskiego. Być może taka wycieczka okaże się inspiracją dla kolejnych pomysłów, zwłaszcza, że w głosowaniu mogą brać udział wszyscy mieszkańcy Piaseczna, także dzieci! Na mecie gry, oprócz udziału w EkoWarsztatach, będzie można zapoznać się ze sposobem, w jaki przygotowuje się projekty BO. Być może powstanie wówczas jeden z projektów, z których wszyscy jako mieszkańcy gminy Piaseczno będziemy korzystać już w kolejnym roku.

CZYTAJ TAKŻE:  Sprawdź, czy możesz zagłosować w wyborach samorządowych

– Warto pamiętać, że projekty do Budżety Obywatelskiego można zgłaszać online od 15 czerwca do 6 lipca 2022 roku, a szczegółowy harmonogram i wszelkie informacje znajdą Państwo na stronie internetowej bo.piaseczno.eu – dodaje Łukasz Wyleziński, Dyrektor Biura Promocji i Kultury Gminy Piaseczno.

Gra detektywistyczna jest bezpłatna. Projekt jest realizowany przez Gminę Piaseczno, przy koordynacji Biura Promocji i Kultury Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/1157910565030208

Serdecznie zapraszamy!

Trasa Gry Terenowej

Biuro Promocji i Kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię