Twórczo i na szczytny cel

0

LESZNOWOLA W siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli odbyły się warsztaty charytatywne „Mazowsze łączy pokolenia. Domek z sercem”. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie przez Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek w mazowieckich miejscowościach dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego

W pięciogodzinnych, bezpłatnych warsztatach wzięło udział ponad 20 mieszkańców Starej Iwicznej i okolic, którzy wspólnie z animatorkami z warszawskiego Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek wykonali w sumie cztery kolorowe domki dla misiowych rodzin. Celem cyklu charytatywnych warsztatów twórczych jest łączenie pokoleń poprzez uczestnictwo w kulturze i wspólne działania kreatywne przedstawicieli różnych grup wiekowych – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Projekt pokazuje, że wymiana wiedzy i połączenie umiejętności osób w różnym wieku pozwalają stworzyć coś niezwykłego i unikatowego.

Na miejscu na uczestników czekało szereg angażujących aktywności plastycznych: składanie mebelków i domków ze sklejki, szlifowanie, malowanie, wycinanie, oklejanie kolorowymi papierami, projektowanie i wykonanie dodatków do wnętrz, a także dyplomy pamiątkowe i… niezwykła atmosfera.

– Uczestnicy mogli wykazać się pomysłowością i kreatywnością w pracach manualnych – mówi Aneta Popiel-Machnicka, prezes Fundacji Belle Époque i dyrektor Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek. – Wykonane domki mają odrębną kolorystykę, wykończenia, pościel i zasłonki, co sprawia, że każdy z nich jest inny i trudno wskazać ten najpiękniejszy.

Niewątpliwie łączy je jedno – zostały stworzone z wielkim sercem i zaangażowaniem, a teraz będą pełnić funkcję diagnostyczną oraz terapeutyczną w nowo otwartej placówce zdrowia psychicznego dla dzieci – Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Warszawie.
Patronem medialnym warsztatów w Starej Iwicznej były Kurier Południowy i portal PiasecznoNews.pl.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię