Tydzień bibliotek w Piasecznie

0

PIASECZNO Tegoroczny XIX Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu” obfitował w przeróżne wydarzenia. Szczególnie ciekawie wypadło spotkanie autorskie z Jackiem Karczewskim – przyrodnikiem, aktywistą i promotorem przyrody

Pan Jacek, choć jest autorem książek „Jej Wysokość Gęś. Opowieści o ptakach”, „Noc Sów. Opowieści z lasu” i „Zobacz ptaka. Opowieści po drodze”, potrafi nie tylko pięknie pisać, ale i wspaniale opowiadać o swojej pasji. W trakcie ponad dwugodzinnego spotkania skutecznie „zaraził” miłością do ptaków nawet te osoby, które wcześniej niespecjalnie interesowały się tym tematem. Opowiadał zarówno o zjawisku „birdwatchingu”, znaczeniu ptaków w kulturze i życiu człowieka, jak i o tematyce postępującej degradacji środowiska naturalnego oraz kwestiach związanych z polowaniami. Zdradził też, że jego kolejna książka poświęcona będzie życiu seksualnemu naszych skrzydlatych braci.

Między 8 a 15 maja czytelnicy mieli możliwość uczestniczyć w kilku ciekawych spotkaniach autorskich, między innymi z Wiolettą Piasecką, Wojciechem Letkim, Anielą Cholewińską-Szkolik czy Barbarą Szelągowską. Odbyły się też dwie akcje ogólnobiblioteczne: Kampania książkowa #PiasecznoCzyta oraz „Witaj w bibliotece”, a w placówkach – spotkania muzyczne, wystawy, warsztaty, lekcje biblioteczne czy escape roomy.

Dodatkowo zorganizowaliśmy dzień otwarty w strefie SOWA, w której mieszkańcy mogli bezpłatnie skorzystać z eksponatów naukowych – mówi Urszula Bąkowska z działu promocji i animacji Biblioteki Publicznej w Piasecznie. – Nowością był także rajd turystyczny po Piasecznie, czyli „Rajd Bibliotekarza”.
Bibliotekarze z gminy Piaseczno i z powiatu piaseczyńskiego mieli także okazję uczestniczyć w szkoleniu zatytułowanym „Metody i formy wykorzystania literatury w sytuacjach kryzysowych czytelników i pracowników bibliotek”.
Dziękujemy naszym czytelnikom, że byli z nami w tych dniach i do zobaczenia w bibliotekach gminy Piaseczno! – podsumowuje Tydzień Bibliotek Urszula Bąkowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię