Tydzień temu w tym miejscu zginął 14-latek. Żądają pilnych działań podnoszących bezpieczeństwo

0

LESZNOWOLA Kilka dni temu na ulicy Rejonowej w Woli Mrokowskiej doszło do wypadku z udziałem 14-latka, który jadąc rowerem zderzył się z autobusem i poniósł śmierć na miejscu. Lokalne stowarzyszenie wystosowało apel do starostwa powiatowego, prosząc o podniesienie poziomu bezpieczeństwa na ruchliwej drodze i w jej sąsiedztwie


Do tragicznego wypadku na ulicy Rejonowej w Woli Mrokowskiej doszło we wtorek 6 czerwca po południu. Jadący rowerem 14-letni uczeń miejscowej szkoły stracił życie potrącony przez autobus.
To smutne zdarzenie skłania nas do zastanowienia się nad bezpieczeństwem na naszych ulicach. Uważamy, że należy podjąć działania które sprawią, że nie dojdzie do podobnych tragedii w przyszłości – twierdzą członkowie stowarzyszenia Warszawianka Sielanka, którzy wystosowali pismo do starosty piaseczyńskiego Ksawerego Guta. Członkowie stowarzyszenia apelują do starosty o przycięcie gałęzi w rejonie chodnika, co ma zapewnić swobodny ruch pieszych i rowerzystów, oczyszczenie go i wyrównanie, a w dalszej perspektywie – poszerzenie.
Chodnik wzdłuż Rejonowej jest zbyt wąski, co powoduje niebezpieczne sytuacje – uważa Izabela Ignacak, prezeska stowarzyszenia. – Jego poszerzenie zapewni bezpieczną przestrzeń dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Mieszkańcy proponują też inne rozwiązania, takie jak ograniczenie tonażu jeżdżących Rejonową samochodów czy zamontowanie dodatkowych znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej.
– Jest to jedyna droga dojazdowa do pobliskiego węzła na trasie S7. Ruch już teraz jest tu duży, a w najbliższym czasie tylko wzrośnie. Dlatego działania podnoszące bezpieczeństwo są absolutną koniecznością – uważają mieszkańcy Woli Mrokowskiej, prosząc również o oznakowanie przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania Brzozowej i Rejonowej. Na razie nie wiadomo, jak starostwo odniesie się do apelu mieszkańców.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię