Tylko dla orlic, czyli babska motocyklowa wyprawa w Himalaje

0

PIASECZNO W czwartek 14 września w Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 odbędzie się spotkanie z Aleksandrą „Olą” Trzaskowską, która organizuje kobiece wyprawy motocyklowe w różne części świata. Początek o godz. 19.30. Wstęp wolny


W 2016 roku Aleksandra Trzaskowska rozpoczęła projekt „babskich” wypraw motocyklowych „Tylko dla Orlic”. Od razu poprzeczka została postawiona wysoko. Dziewczyny ruszyły bowiem w Himalaje na klasycznych motocyklach marki Royal Enfield, co wiązało się z pokonywaniem pięciotysięcznych przełęczy. W trakcie wyprawy niejednokrotnie dziewczyny musiały sprawdzać granice własnej wytrzymałości.
Aleksandra „Ola” Trzaskowska z zamiłowania jest obieżyświatem. Na żaglowcu „Zawisza Czarny” opłynęła Przylądek Horn, odwiedzając polską stację antarktyczną. Amerykę Północną przemierzała klasycznie autostopem. Azję i Amerykę Południową poznała z siodełka motocykla. Himalajskie drogi i bezdroża zna jak własną kieszeń. Na jednośladzie pokonała bowiem kilkanaście najwyższych przejezdnych przełęczy świata. Od lat organizuje wyprawy motocyklowe i transporty motocykli po całym świecie.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię