Tylko u nas! Najnowsze dane o osobach objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym

4

POWIAT Aktualnie na terenie powiatu piaseczyńskiego jest już 16 mieszkańców objętych kwarantanną. Osoby te miały kontakt z zarażonymi. Nie zanotowano jeszcze żadnego przypadku zachorowania

Na podstawie wywiadów wyłoniono osoby, które w ostatnim czasie przebywały na terenach zagrożonych koronawirusem. We wtorek było tych osób 150 osób, dziś jest 167. Zostały one objęte nadzorem epidemiologicznym. Pracownicy sanepidu każdego dnia są z tymi osobami w kontakcie, pytając jak się czują.
Nadzór epidemiologiczny jest czym innym niż kwarantanna domowa. Tej ostatniej podlegają ci, którzy zetknęli się z chorymi na koronawirusa (tzw. osoby z kontaktu). Nadzór nad nimi, decyzją resortu zdrowia, ma sprawować policja, pilnując aby się nie przemieszczały. Joanna Narożniak, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie poinformowała nas, że obecnie 14-dniową kwarantanną domową na terenie powiatu piaseczyńskiego objętych jest 16 osób (a więc dwa razy więcej niż we wtorek). Aby nie siać paniki, sanepid nie podaje w jakich gminach te osoby mieszkają. W tej chwili na naszym terenie nikt nie jest hospitalizowany.

CZYTAJ TAKŻE:  W Biedronce testy na Covid-19?

AB/TW

4 KOMENTARZE

    • Co poniektórzy z kpp boją się własnego cienia. Zasłużyli sobie beszczelnościa chamstwem i chęcią zysku i awansu a nie przestrzeganiem podstawowych obowiązków funkcjonariuszy!!!

      • Zgadzam się w 100%. Wiekszosc z nich to buraki ktorzy za duzo sie naogladali amerykanskich filmow… Ale na szczęście są też jeszcze normalni policjanci ktorzy tam pracuja. Ja miałam szczescie ze akurat na takiego trafilam jak ukradli mi tablice

  1. Artykuł to wierutna bzdura i kłamstwo – od niedzieli (podobno) jestem pod nadzorem i NIKT ale to NIKT z Sanepidu do mnie nie dzwonił. Na kwarantannie (chyba) nie jestem bo policji też u mnie nie było. Szanowna Redakcjo, opisałem Wam sytuację w mailu i co? Macie gdzieś, dalej podajecie niesprawdzone informacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię